Praha 6 zahájila zápisy dětí do MŠ

  • 3. května 2019,
  • 22:50,
  • PRAHA 6,
  • Jaroslav Šetlík

Do všech 33 mateřských škol v Praze 6 mohou letos nově hlásit rodiče své děti přes informační portál. Díky němu je proces zápisu i samotného vyrozumění o přijetí jednodušší, rychlejší a dá se zvládnout z domova.

Reklama

Praha 6 letos spustila zápisy do mateřských škol přes registrační systém. Díky němu rodiče snadno a z pohodlí domova vyplní přihlášku, která se odešle do vybrané školky.

"Data z té přihlášky jsou potom přístupná při zápisu a nemusí se tam zapisovat v tu chvíli. Rodiče si ty přihlášky vytisknou, potom přijdou sem v danou hodinu, kterou si sami rezervují na webu," řekla Marie Kubíková, radní MČČ Praha 6.

"Přijdou a během tří minut jsou hotoví. Mají žádost, my to zkontrolujeme, vygenerujeme kód a odchází se zápisovým lístkem a s potvrzením na účasti na zápise," řekla Dana Chroustovská, ředitelka MŠ Libocká.

Několik dní po zápisu je možné v elektronickém systému sledovat pořadí umístění dítěte v jednotlivých mateřských školách. Přihlásit dítě k zápisu jde ve všech 33 školkách na území Prahy 6.

"Praha 6 je celá jedním spádovým obvodem, takže si rodiče mohou volně vybrat ze všech mateřských škol na území Prahy 6 a to, jakým způsobem se mohou hlásit, jsme zveřejnili v takové příručce pro rodiče, kterou mají k dispozici," řekla Marie Kubíková.

O přijetí či nepřijetí rozhoduje vedení mateřské školy a to na základě přesně daných kritérií.

"To nejdůležitější kritérium je trvalé bydliště na Praze 6 a potom věk dítěte," řekla Dana Chroustovská.

Další kritéria mohou být individuální a stanovují je samy mateřské školy. Informace jsou zveřejněny spolu s počty volných míst na webových stránkách jednotlivých školek či na webu jakdoskolky.cz.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu