Z Vítězného náměstí zmizí stánek se směnárnou

  • 19. února 2020,
  • 17:26,
  • PRAHA 6,
  • Jaroslav Šetlík

Problematický stánek, který funguje jako směnárna by v následujících několika měsících měl zmizet z Vítězného náměstí. Majitel budovy ji měl vyklidit dle rozhodnutí soudu ke konci ledna letošního roku. To se zatím nestalo, radnice se proto hodlá bránit.

Reklama

Stánek označený jako směnárna v brzké době zmizí z Vítězného náměstí. Podle rozhodnutí soudu měl majitel na vyklizení prostor určený čas do konce ledna tohoto roku.

"Ten stánek nám byl svěřen už v roce 2013 a zjistili jsme, že tady stojí bez jakéhokoliv právního titulu. Rozhodli jsme se, že to vyřešíme žalobou na odstranění. Ta žaloba byla úspěšná, 15. ledna tohoto roku soud konstatoval, že má majitel ten stánek odstranit. Termín byl k 31. lednu, čili do konce ledna tohoto roku. To se nestalo, čili my zahájíme exekuční řízení směřující k odstranění tohoto stánku," říká Jan Lacina, místostarosta MČ Praha 6.

Stánek byl častým terčem kritiky místních obyvatel. Ti kritizovali také nevzhledné prostranství v jeho okolí.

"Nelíbilo se jim  jak ta stavba vypadá, nelíbila se jim ta náplň, kterou ten stánek vykonává, čili směnárna tak, jak je nastavená. Myslím si, že veřejnost Prahy 6 to bude kvitovat," říká Jan Lacina, místostarosta MČ Praha 6.

anketa

Podle vedení radnice nebude směnárna nahrazena stánkem s jiným sortimentem. Po zbourání stavby tak zůstane toto prostranství prázdné.

"V tom prostoru by nemělo stát nic. Neplánujeme nahrazení nějakým jiným stánkem, ani stánkem městské části," říká Jan Lacina, místostarosta MČ Praha 6.

Stánek definitivně zmizí z Vítězného náměstí během několika následujících měsíců.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu