• Načítám...
>

Praha 6 zahájila provoz letního kina

  • 4. července 2020,
  • 12:19,
  • PRAHA 6,
  • Jana Holubová

Do parku u Gymnázia Jana Keplera se vrátilo letní kino. Filmy se tam promítají každý čtvrtek. Projekt letního kina vznikl na základě výsledků hlasování občanů šestky v participativním rozpočtu.

Reklama

Posadit se v parku, dát si něco dobrého k jídlu a pití a užít si film. To bude možné každý čtvrtek až do září v letním kině u Keplera v Praze 6. Letošní už třetí ročník nabízí nově koncipovaný program.

"V rámci programu neprezentujeme jenom jeden film, ale dva. Přičemž ten jeden je hlavní, ale předchází mu kratší film, který na něj nějakým způsobem navazuje a dává tomu takový komplexnější obsah," řekla zastupitelka městské části Praha 6 a zakladatelka kina Martina Kaňáková.

Kromě výběru nejzajímavějších filmů z poslední doby budou mít diváci unikátní možnost zhlédnout současnou tvorbu pražské FAMU. Mezi promítanými snímky se objeví například film Bohdana Karáska Karel, já a ty, Deštivý den v New Yorku od Woodyho Allena a nebo černobílý němý film Varhaník od sv. Víta. Program není ještě zcela kompletní a o některých filmech se teprve bude rozhodovat.

"Spolupracujeme se studenty Gymnázia Jana Keplera, kteří nám pomáhají a rádi bychom, aby se i oni zapojili do té dramaturgie, takže je tam prostor i pro ně," uvedla organizátorka letošního kina a autorka programu Zuzana Stejskalová.

Letní kino v Praze 6 vzniklo díky nápadu dnešní zastupitelky městské části Martiny Kaňákové. Její nápad zvítězil v roce 2017 v participativním rozpočtu. Chtěla vytvořit příjemný prostor k setkávání občanů a nabídnout kulturní zážitek v příjemném prostředí.

"Je pěkné, když sedíte v práci do pěti hodin, si vyrazit ven a nebýt zavřený v klasickém kině. Zároveň ty prostory, které tady vidíme, jsou samy o sobě zajímavé a dodávají tomu takovou idylickou nebo romantickou představu o hezky stráveném večeru," doplnila zastupitelka městské části Praha 6 a zakladatelka kina Martina Kaňáková.

V Letním kině u Keplera je k dispozici zhruba 130 židlí k sezení, stánek s občerstvením a pro chladné večery deky k zapůjčení. Promítání začíná v červenci v devět hodin večer, v srpnu se pak začátek prvního z filmů posouvá na půl desátou.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu