• Načítám...
>

Výstava v Galerii Skleňák připomíná J. Keplera

  • 26. října 2020,
  • 15:53,
  • PRAHA 6,
  • Jan Varga

Galerie Skleňák přibližuje život Johannese Keplera. Jak jinak než výstavou. Její autoři jsou zároveň současnými i bývalými studenty místního Gymnázia Jana Keplera. K vidění ve vitrínách galerie jsou tak kresby, fotografie a mnoho dalších, zajímavých projektů, kterých se studenti společně účastnili.

Stáhnout video
Reklama

Galerie Skleňák má, i přes přísná omezení kulturního života, co nabídnout. V expozičních výlohách je zde k vidění výstava pořádaná k poctě Johannese Keplera, německého matematika, astrologa a astronoma. Od jeho smrti letos uplynulo 390 let. Za zmínku jistě stojí, že Kepler také pobýval v Praze na dvoře Rudolfa druhého. Autory vystavených projektů jsou studenti místního gymnázia Jana Keplera. 

"Studenti a studentky, ve spolupráci se svými učiteli, dali dohromady tuto zajímavou výstavu. Díky vitrínám, ve kterých jsou exponáty, je galerie vlastně otevřena čtyřiadvacet hodin denně. To, že zde můžeme vystavovat, tedy v době, kdy není žádná z galerií otevřena, je další výhodou. Expozice může dát návštěvníkům nahlédnout do toho, kdo byl Kepler a proč naše gymnázium nese jeho jméno. A také co se u nás ve škole děje," uvedl Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera.

Kolemjdoucí si takto mohou přímo z ulice prohlédnout malby, kresby, fotografie, a mnoho dalšího materiálu, který přibližuje tematické projekty, kterých se studenti gymnázia účastnili. 

"V každém předmětu se na tomto projektu pracovalo jinak. My jsme měli úkol z více předmětů. Třeba i z angličtiny, češtiny. Snažili jsme se vytvořit něco, co by mohlo být vystaveno tady v těchto vitrínách a působilo to na lidi tak, aby to nebylo nudné a líbilo se jim to," popsala Antonie Soukupová, studentka Gymnázia Jana Keplera.

"Musím říci, že naše galerie je neuvěřitelně vytížená. Kromě výstav, které se vztahují k významným výročím, ji otevíráme především obyvatelům Prahy 6. Ať už umělcům nebo, jak je tomu v tomto případě, studentům," popsala Eva Smutná, radní MČ Praha 6. 

Kvůli omezeními z důvodu koronaviru se musela výstava obejít bez vernisáže. Začátkem listopadu ji vystřídá další historická expozice o bitvě na Bílé hoře, od které letos uplynulo 400 let. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu