• Načítám...
>

Z ulic Prahy 6 zmizelo letos už šedesát vraků

  • 11. listopadu 2020,
  • 14:02,
  • PRAHA 6,
  • Jaroslav Šetlík

Situaci s problematickými vozy v ulicích Prahy 6, kterou mapují strážníci městské policie společně s odborem dopravy a životního prostředí, zlepšila novelizace zákona. Za posledních sedm měsíců takto lidé upozornili na více než stovku vozidel.

Stáhnout video
Reklama

Radnice Prahy 6 dostává každý měsíc desítky podnětů na problematická vozidla, která jejich majitelé ponechali dlouhodobě odstavená a lze je označit za nepojízdná či dokonce přímo za vraky. Zlepšení situace přinesla nedávná novelizace zákona iniciovaná také ze strany Prahy 6.

"Vrakem se stává také auto, které má šest měsíců propadlou technickou kontrolu. V tuto chvíli nám to dává do ruky mnohem silnější zbraň. Městská část tak může podněty, které dostává od občanů, přeposílat správě služeb, která to má na starosti," upozornil Jiří Lála, místostarosta MČ Praha 6.

Městská část Praha 6 může sama vydávat pokuty majitelům vraků ve výši tři tisíce korun. Tu je možné opětovně uložit provozovateli vozidla až do celkové výše tři sta tisíc korun.

"Odhadem to jsou stovky vraků. Od jara se nám podařilo zklikvidovat různými způsoby přibližně šedesát vraků. Tak se alespoň dostáváme do stavu, kdy nám vraky rychleji ubývají nežli přibývají. Další pomocí pro nás bylo to, že v parkovacích zónách můžeme od konce loňského roku také odtahovat auta, která nemají zónu zaplacenu," dodal Jiří Lála, místostarosta MČ Praha 6.

Obyvatelé městské části mohou nahlásit případný vrak prostřednictvím emailu přímo u technických služeb nebo za pomoci mobilní aplikace Lepší šestka, která informaci odešle ihned na městskou část.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu