• Načítám...
>

Praha 6 zahájila školní rok s loutkami

  • 1. září 2021,
  • 15:09,
  • PRAHA 6,
  • Dagmar Kopečková

Praha 6 zahájila školní rok ve společnosti loutek. Konkrétně se jednalo o známé loutky Spejbla, Hurvínka a Žeryka, které přivítaly žáky prvních ročníků.

Reklama

Městská část Praha 6 zahájila nový školní rok poněkud netradičně. Prvňáčky v Základních školách Červený vrch a Na Dlouhém lánu, kromě pedagogického sboru, přivítaly taktéž oblíbené loutky Spejbl a Hurvínek. Městská část spolupracuje s Divadlem Spejbla a Hurvínka již druhým rokem. Tentokrát však přizvala i dalšího hosta. 

"Právě proto, že letos obdarujeme děti knížkou České dějiny očima psa, tak letos jsme se rozhodli, že přizveme, kromě loutek Spejbla a Hurvínka, i Žeryka, aby se nám ta akce krásně propojila. A samozřejmě děti dostávají i pamětní list, na kterém jsou všechny loutky vyobrazeny," uvedla Marie Kubíková, radní MČ Praha 6.

Zábavné zahájení mělo za cíl dětem první školní den ještě více zpříjemnit, taktéž však sloužilo i jako propagace samotného divadla. Praha 6 letos přivítala v lavicích 1050 nadšených prvňáčků.

Anketa

Na co se do školy úplně nejvíc těšíš?

"Na kamarády."

"Nejvíc se těším na kamarády a na paní učitelku."

"Nejvíc se těším do školy."

"Nejvíc se těším na matiku."

Žáci prvních ročníků byli v rámci programu roztříděni do jednotlivých tříd, kam se odebrali po skončení zahájení. Krásný vstup do školního roku jim popřálo nejen vedení školy.  

"No tak, ať se jim daří, že ano, ať prostě, abych tak řekl, ať jim to jde jako mému klukovi. Můj kluk už je ve škole 95 let, pořád v jedný třídě a pořád mu to jde, tak ať jsou tak šikovní jako Hurvajs," popřál dětem Spejbl.

Školní rok nabídne žákům taktéž zajímavé projekty, do kterých se mohou zapojit. 

"Pokračujeme v projektu Trenéři ve škole, kdy celý první stupeň může vyzkoušet 10 sportů pod vedením profesionálních trenérů. Myslím si,  že to je pro děti velká radost, zvláště po období, kdy byly školy dlouho zavřené a děti se nemohly pohybovat a sportovat," doplnila Marie Kubíková, radní MČ Praha 6.

Základní školy Červený vrch a Na Dlouhém lánu patří mezi 300 škol, které zvolily testování metodou PCR testů. Hlavním přáním je školy již nezavírat a prožít školní rok co nejklidněji. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu