• Načítám...
>

Při Základní škole Bílá v Dejvicích jsou nová hřiště

  • 22. března 2022,
  • 13:19,
  • PRAHA 6,
  • Marek Tereba

Hřiště při Základní škole Bílá bylo konečně otevřeno. Místní žáci si tak mohou užívat nejen nové prvky na dětském hřišti, ale sportovní nadšenci ocení určitě i zmodernizované multifunkční hřiště.

Reklama

Tradiční střihání pásky tentokrát při otevírání modernizovaného a rozšířeného hřiště při Základní škole Bílá doplnil také slavnostní sjezd na klouzačce. Kvalitu provedené práce tak vyzkoušely nejen děti, ale i radní z Úřadu Prahy 6. 

Máme velkou radost, že dnes otevíráme druhou etapu našeho sportovního a volnočasového hřiště. Chystali jsme to poměrně dlouhou dobu. Přerušil nás trochu covid, také nedostatek surovin a tak dále," řekla Marie Kubíková, radní MČ Praha 6.

Nové dětské hřiště budou využívat právě žáci přilehlé školy. Multifunkční sportovní hřiště bude otevřeno i široké veřejnosti. 

My jsme tomu hřišti doplnili ještě venkovní otevírání, pítko a tak dále, aby bylo opravdu komfortním sportovištěm. Tady v té dolní části máme hřiště pro družinu a pro první stupeň. Takže tady jsme mysleli na děti, které mají rády skluzavky, které mají rády lezeckou stěnu a je tady malý amfiteátr, který bude sloužit škole i jako takové malé shromaždiště," řekla Marie Kubíková. 

Doufám, že to nebude všechno, co se nám podaří do budoucna. Snad tady na dvoře nebo na pozemku přibydou ještě další části, jako venkovní učebna nebo něco, co budou ty děti moci využívat i při výuce. Tento areál si o to přímo říká, aby tady děti mohly trávit pod širým nebem co nejvíce času," řekl Jiří Tomčala, ředitel ZŠ Bílá.

Zátěž hřiště si přišel zkontrolovat také zhotovitel stavby. 

Tady v tom prostoru byl původně velký násyp, který se musel odtěžit. Uvolnil se prostor právě pro instalaci těch stupňů, které jsou tady pro venkovní výuku," řekl Petr Veselý, projektový manažer, Sportovní podlahy Zlín.

Celá modernizace a výstavba nového dětského hřiště vyšla na osm milionů korun. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu