• Načítám...
>

Na Kocínce v Praze 6 dětem otevřeli Dobrodružné hřiště

  • 12. června 2024,
  • 8:46,
  • PRAHA 6,
  • Kristýna Svobodová

Praha 6 otevřela na celý červen ukázkové dobrodružné hřiště, takzvané Adventure Playground. Jde o hřiště, které si děti staví samy.

Stáhnout video
Reklama

Postavit si bunkr, domeček nebo třeba houpačku a pracovat u toho s opravdovými nástroji. Na Kocínce v Praze 6 si teď děti mohou otestovat vlastní zručnost i fantazii. Vzniklo tady totiž v Česku unikátní Dobrodružné hřiště.

"My se nacházíme na pozemku, který jsme vyčistili, aby se tady mohla postavit nová základní škola celkem s 10 třídami, přičemž ale ten pozemek do té doby, než proběhne výběrové řízení na zhotovitele, je prázdný a jeden z mých kolegů Petr Palacký přišel s tím, že by se tady mohlo objevit Dobrodružné hřiště, takový pup-up, kde děti mohou dělat neplechu," řekl Jakub Stárek (ODS), starosta MČ Praha 6.

"Ta základní myšlenka je, že se děti na Dobrodružném hřišti učí pracovat s určitou mírou rizika a zároveň si samy určují, jaké to hřiště bude, ony samy zkouší stavět materiály a zkouší zároveň, co se stane, když se jim nějaký prvek nepodaří, když spadnou. Není to tak, že by děti byly úplně samy bez dozoru, jsou zde vždy lektoři, kteří to kontrolují, kteří nějakým způsobem tu situaci mají pod základním přehledem," řekl Petr Palacký (Zelení), radní MČ Praha 6.

Hřiště vzniklo jako ukázkový pilotní projekt za podpory radnice Prahy 6, Domu dětí a mládeže a spolku Město přátelské k dětem, které řadu let popularizuje téma dobrodružné hry ve městě.

"Mně osobně se na tom hrozně líbí, že současná generace dětí dostává věci naservírované a to nejen v podobě mobilního telefonu, rychlých řešení a her, ale i na hřišti děti dopředu ví, co se na kterém prvku smí, co se nesmí, co se doporučuje tam dělat, ještě tam bývá obrázek, co je ideální na tomto prvku provádět a toto hřiště vystupuje ze všech mezí a ze všech hranic toho, co si to dítě může představit a co si pod pojmem hřiště představují děti," řekla Mariana Čapková (Praha 6 Sobě) - místostarostka MČ Praha 6.

Dobrodružné hřiště bude Na Kocínce otevřené až do konce června. Pak se na pozemku začne stavět zmíněná nová základní škola pro deset tříd. Ta by pak měla být hotová zhruba do roka a půl. Dobrodružné hřiště, pokud se osvědčí, by se pak mohlo přesunout na nové místo, a to natrvalo.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu