• Načítám...
>

Praha 6 slavnostně otevřela nové prostory školy

  • 12. června 2024,
  • 10:15,
  • PRAHA 6,
  • Jaroslav Šetlík

Základní škola J. A. Komenského na pražském Břevnově se může pyšnit novou půdní vestavbou. V ní došlo k vybudování 4 učeben, knihovny, 7 kabinetů, sborovny pro 28 učitelů, denní místnosti a sociálního zázemí. S půdní vestavbou byla řešena i bezbariérovost vybudováním výtahu.

Reklama

Hudební i taneční vystoupení a slavnostní přestřižení pásky. Tak vypadalo slavnostní otevření půdní vestavby v Základní škole J. A. Komenského na pražském Břevnově.

"S novou vestavbou získají naši učitelé nové důstojné prostory, protože dosud jsme měli jen jednu velkou sborovnu, kam se měl vejít téměř celý sbor, což je přes padesát lidí. A zároveň přibylo mnoho nových kabinetů, kde se mohou pak učitelé v rámci svých předmětů dát dohromady, společně plánovat výuku, sdílet a tak dál. Zároveň pro žáky zase máme nové učebny, jak kmenové, tak dvě odborné. Jednu plánujeme využít na rozvoj digitálních kompetencí, vybavit ji počítači. A tu druhou více na tu environmentální výchovu, přírodovědný směr, kde budou mikroskopy, třeba také počítače," upřesnila Kateřina Hrečínová, nastupující ředitelka školy.

Díky nově vybudovanému výtahu se škola zároveň stala bezbariérovou. Stavební úpravy ale nebyly jedinou novinkou, kterou si zástupci Prahy 6 u té příležitosti připravili. Součástí slavnostního okamžiku bylo také představení nově nastupující ředitelky a dvou patronů školy.

"Aby ta škola zažila takový nějaký celý i myšlenkový restart, nejen stavební, tak jsme vymysleli, že by ten obsah té výuky měl někdo zaštiťovat. A měl by to být někdo, kdo má vztah k těm oblastem, které bychom rádi rozvíjeli. Proto jsme vybrali pana arciopata Petra Siostrzonka, který by se měl starat a pečovat o etický rozměr té výuky. Mělo by se jednat o školu s rozšířenou výukou etiky a pana děkana Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity, pana Komárka, který by měl zaštiťovat značku Ekoškoly," doplnila Mariana Čapková (PRAHA 6 SOBĚ), místostarostka MČ Praha 6.

"Pro nás je to určitě krásná věc, protože my už jako Fakulta životního prostředí na České zemědělské univerzitě spolupracujeme s řadou škol, ale jestli se nepletu, tak základní škola je to první a ono opravdu, pokud žáci budou už od prvního, druhého stupně vychováváni v tomto ohledu, tak určitě to je pro společnost velice přínosné a pro nás jako pro fakultu je to vlastně i pocta," řekl Michal Komárek, patron školy.

"Škola byla původně postavena na klášterním pozemku, tak se budeme snažit pomáhat pedagogům kultivovat žáky, především jejich srdce. Jak jsem citoval vlastně i Johna Lennona po té krásné muzice místních žáků, že jsou věci, kterých se můžeme dotknout správně jenom srdcem, takže se budeme moc snažit ve škole, pedagogům i studentům a žákům pomáhat," dodal Petr Prokop Siostrzonek, patron školy.

Do nových tříd poprvé usednou žáci po skončení letních prázdnin.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu