V Praze 6 odhalili sochu T. G. Masaryka

  • 29. října 2018,
  • 23:02,
  • PRAHA 6,
  • Natálie Forsterová

Řadu akcí, které o slavnostním víkendu připomínaly výročí republiky, připravila i Městská část Praha 6. Jednou z nich bylo například odhalení sochy T. G. Masaryka na Bachmačském náměstí. Více už v následující reportáži. 

Reklama

V Praze 6 na Bachmačském náměstí odhalili při příležitosti 100. výročí vzniku Československa sochu prezidenta T. G. Masaryka. Slavnostní chvíle se zúčastnili představitelé radnice, sokolové, skauti, i českoslovenští legionáři.

"To místo jsme zvolili schválně, protože nás nenapadlo žádné jiné lepší místo tady v Praze 6. Jsme poblíž Dejvického nádraží, odkud Masaryk odjížděl do Lán, dokonce nedaleko odsud i bydlel," řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

Odhalení si i přes nepříznivé počasí nenechaly v Praze 6 ujít desítky lidí. A mezi pozvanými nechyběl ani čestný občan této MČ -  spisovatel, režisér a politický vězeň Jiří Stránský.

"Masaryk byl můj kmotr. Já jsem rád, že to co jsem chtěl říct, za mě řekl pan starosta. Mně stačilo říci, aby si lidé srovnali ty dva prezidenty a že jim to bude jasné," řekl Jiří Stránský, spisovatel a režisér.

Autorem sochy je akademický sochař Břetislav Benda, který v Praze 6 žil i tvořil. Vedení městské části jeho dílo vybralo také proto, že byl Masarykovým současníkem. Socha prvního prezidenta, kterou dnes mohou lidé vidět na Bachmačském náměstí, vznikla už v minulém století. Nyní se z ní proto udělala pouze forma a do té bylo dílo nově odlito z bronzu. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu