Bývalý domov pro seniory zeje prázdnotou

  • 24. ledna 2019,
  • 21:42,
  • PRAHA 6,
  • Lukáš Kubát

Primátor a radní pro sociální politiku a zdravotnictví společně s představiteli Prahy 6 navštívili bývalý domov pro seniory na rozmezí ulic Zikova a Šolínova. Budova patří magistrátu, ale je ve správě městské části. Bude tak záležet na jednání, jaký osud ji čeká. Zástupci magistrátu i městské části se ale shodují, že by zde mělo vzniknout zařízení zdravotně - sociálního typu. Jisté je i to, že rekonstrukce vyjde na desítky až stovky milionů.

Reklama

Bývalý domov pro seniory nedaleko Vítězného náměstí, který původně sloužil jako domov pro opuštěné ženy, navštívila početná delegace z Městské části Prahy 6 a magistrátu v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem. Dům je už několik let prázdný a chátrá.

"MČ by samozřejmě byla ráda, kdyby tady byl dále domov důchodců, který tady byl i v minulosti, my jsme v předchozích 4 letech hledali tu cestu skrze spolupráci s nějakým soukromým investorem, to nevyšlo. Rovnou říkám, že Praha 6 nedisponuje takovými prostředky, aby mohla tento objekt zrekonstruovat a na vlastní náklady tady potom provozovat jakékoliv zařízení," řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

Objekt je v majetku magistrátu, ale ve správě městské části. Praha 6 by byla ráda, kdyby hlavní město budovu zrekonstruovalo a provozovalo na místě zařízení zdravotně sociálního typu.

"Ten objekt je nádherný, je vidět, že potřebuje spoustu peněz, aby se z něj stalo něco, co by dávalo smysl, původní záměr vybudovat tam domov pro seniory si myslíme, že je překonaná myšlenka a že ten dům by mohl poskytnout zázemí daleko většímu spektru služeb pro místní obyvatele a to nejen pro lidi v seniorském věku, kteří potřebují dlouhodobou každodenní péči," řekla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy.

"Praha 6 je připravená hlavnímu městu pomoci, my už máme z těch předchozích 4 let zpracovaný projekt, který říká, jakým způsobem by bylo možné ten objekt využít, pakliže město ho bude chtít, tak ho od nás dostane na zlatém podnose," řekl Ondřej Kolář.

Jaký osud bývalý domov pro seniory na rozmezí ulic Zikova a Šolínova potká, bude záležet na společném jednání magistrátu a městské části. Obě strany se ale shodují na tom, že to bude běh na dlouho trať. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu