Praha 6 jedná o přesunutí ZUŠ na Veleslavín

  • 7. února 2019,
  • 14:52,
  • PRAHA 6,
  • Lenka Castillo

Praha 6 představila záměr na využití zámku Veleslavín. Do objektu by se mohla přesunout ZUŠ Jana Hanuše. Jaký je k tomu důvod vysvětlí následující reportáž.

Reklama

Radnice Prahy 6 chce do Veleslavínského zámku umístit ZUŠ Jana Hanuše. MČ o tom bude jednat s magistrátem. 

"Nám by se to samozřejmě hodilo, protože Prahu 6, podle všech demografických studií, které máme k dispozici, čeká období, kdy do škol půjde mnohem více dětí, než je tam teď. A nám dnes nestačí ty kapacity škol. Přesun ZUŠ do Veleslavína by nám svým způsobem vytrhl trn z paty hned dvakrát, protože by nám uvolnil prostory v naší škole a zároveň by pomohl oživit lokalitu Veleslavínského zámku," řekl Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6.

S nápadem na přesunutí ZUŠ přišla radní pro školství Kubíková, která situaci v umělecké škole důvěrně zná. 

"Ta situace má jednoduché řešení, tedy přemístění ZUŠ, která je tam v nájmu, do některého z objektů, které ovšem nebudou daleko, abychom nezpůsobili rodičům problémy s dopravou. Zároveň bychom chtěli umělecké škole umožnit její růst, protože pan ředitel je velmi progresivní a rád by školu rozvíjel a v naší budově už prostory nemá," řekla Marie Kubíková, radní MČ Praha 6. 

"Opravdu tady zápolím s těmi prostory. Nemáme taneční sál, nemáme divadelní sál, nemáme výtvarné ateliéry," řekl Miloslav Tengler, ředitel ZUŠ J. Hanuše.

Starosta MČ Praha 6 plánuje na 27. února schůzku se zástupcem magistrátu. Jednat chce o tom, jak by MČ a magistrát mohli společně spolupracovat na využití areálu Veleslavínského zámku. 

"Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se toho jednání zúčastnili i zástupci státu, tzn. Ministerstva kultury a Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových," řekl Ondřej Kolář.

Ten zámek spravuje. Jedná se však o tom, že by jej převzalo Ministerstvo kultury.

"Pokud nám řeknou, abychom ten zámek převzali, tak ho převezmeme a začneme realizovat projekty. Buď ty, které máme dnes na stole, nebo se začneme bavit třeba s Prahou o tom, za jakých podmínek bychom to pronajali. My se nebudeme bránit jakémukoliv smysluplnému a kulturnímu využití Veleslavínského zámku. Na druhou stranu musíme postupovat s péčí řádného hospodáře, tzn. půjde o ta jednání a musíme se domluvit," řekl Antonín Staněk, ministr kultury ČR.

Praha 6 je připravena přispět k projektu i finančně, ne však celou částkou. Zřizovatelem umělecké školy je totiž hlavní město. Na případné rekonstrukci by se tak mohl podílet právě magistrát. Jak se situace s přesunem umělecké školy bude dále vyvíjet ukáže až další jednání.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu