Libeňská pouť lákala na bohatý program

  • 29. dubna 2019,
  • 17:12,
  • PRAHA 8,
  • Markéta Frydrychová

Již pátý ročník Libeňské pouti se konal poslední dubnovou sobotu v okolí Kostela sv. Vojtěcha a Libeňského zámku. Jako tradičně mohli návštěvníci shlédnout bohatý program v podobě historického šermu, řemesel nebo vystoupení tanečního uskupení Valášek.

Reklama

Tradiční pouť se v Libni konala už pátým rokem. Zavzpomínat a podpořit tuto akci přišel i starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

"Já jsem se narodil v Libni, chodil jsem na ZŠ v Libni, na gymnázium v Libni, takže jsem rodilý a celoživotní obyvatel Libně. Pamatuji si z dětství, že ty poutě existovaly a jsem rád, že se ta tradice obnovila. MČ Praha 8 je pořadatelem celé té akce, není to ale jen Libeňská pouť," řekl Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8.

Návštěvníci si mohli prohlédnout třeba i prostory Libeňského zámku, kterým zájemce provedl radní pro kulturu Michal Švarc.

"Jako průvodce jsem se nějakou dobu živil. Jsem rád, že mohu ten náš Libeňský zámek, tu naši pýchu, lidem ukázat a povědět jim i nějaké podrobnosti, které by delegovaný najatý průvodce nevěděl. Já jsem schopen i zodpovědět dotazy na fungování městské části, na jednotlivé radní, na jednotlivé stavby zde v okolí, na jejich současný stav a na jejich případnou budoucnost," řekl Michal Švarc, radní MČ Praha 8.

Kromě Libeňského zámku mohli návštěvníci nahlédnout také do Kostela sv. Vojtěcha nebo do libeňského Sokola, který už tu je 135 let. 

"Libeňský Sokol si pro dnešní návštěvníky Libeňské pouti připravil několik aktivit. Nabízíme tady zájemcům prohlídky budovy, dále tady návštěvníci mohou vidět videa z loňského Všesokolského sletu, máme tu připravené aktivity pro děti, kde nám to cvičení vede náš oddíl nového cirkusu, což je takový nejzajímavější, nejmodernější z našich oddílů," řekla Anka Holanová, vedoucí akce v TJ Sokol.

Návštěvníci Libeňské pouti si mohli dopřát také ochutnávku piv z místních minipivovarů. Nechyběla ukázka tradičních řemesel nebo taneční vystoupení folklórního souboru Valášek.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu