Na Dni zdraví v Praze 8 vyšetřovali znaménka

  • 4. června 2019,
  • 11:25,
  • PRAHA 8,
  • Lenka Castillo

Den zdraví uspořádala MČ Praha 8. V OD Ládví bylo možné nechat si odborníkem vyšetřit zdarma mateřské znaménko a zjistit, zda je v pořádku nebo vyžaduje další léčbu na specializovaném pracovišti.

Reklama

Vyšetření pigmentových znamének mohli absolvovat lidé v rámci Dne zdraví v OD Ládví v Praze 8. Dorazil sem tým specialistů z Dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady aby se na zájemce o preventivní prohlídku podíval.

"Určitě je důležité, že si lidé uvědomují, že všechno nezachrání jen pojišťovna, že je potřeba se opravdu svému zdraví věnovat a hledat případné problémy, které se mohou průběžně během života objevovat," řekl Petr Arenberger, dermavenerolog.

Vyšetření bylo určeno všem bez ohledu na věk. Zájem o něj byl jako každý rok velký a motivací nebyla jen zvědavost.

anketa

"Znaménko může při změně, která vznikne třeba působením ultrafialového záření, zabíjet. A proto je potřeba si nechat zvláště riziková znaménka, která ale odhalí v podstatě jen dermatolog, včas vyšetřovat," řekl Petr Arenberger.

Výsledky z preventivní prohlídky obdrželi lidé ihned. Ty je buď uklidnili, případně jim lékař doporučil následnou léčbu. Celá akce s tématem "melanom" proběhla pod záštitou MČ Praha 8, která připravuje už další.

"Já jsem velice ráda, že MČ Praha 8 může alespoň malou měrou přispět k této prevenci a dát možnost občanům aby neváhali, přišli, nechali se prohlédnout a mohli se uklidnit, že je vše v pořádku. Prevence je to nejdůležitější a nesmíme ji podceňovat," řekla Vladimíra Ludková, místostarostka MČ Praha 8.

Druhý letošní Den zdraví se bude konat v rámci Veletrhu sociálních služeb 9. září na prostranství u kulturního domu Krakov.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu