Dobrovolní hasiči mají nový výjezdní vůz

  • 30. srpna 2019,
  • 11:17,
  • PRAHA 8,
  • Jan Varga

Dobrovolní hasiči z Bohnic mají novou výbavu. Z rukou vedení městské části Praha 8 si převzali výjezdní hasičský vůz Dennis. Městská část ho získala od Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. Působit bude na území celé metropole.

Reklama

Dobrovolní hasiči z Bohnic teď mají o jedno zásahové vozidlo více. Do výbavy získali výjezdní vůz Dennis, který pojde šestičlennou posádku a také dokáze převážet vodu.

"Velkým přínosem je, že to je asi první auto, které obsahuje vodu. Dá se ale říci, že proti těm starší Aviím, které máme, je to moderní zásahové auto, které má patřičnou výbavu. Vezeme v něm vše, co je potřeba k běžným zásahům. Je tam navíc i ta voda, je tam pěnidlo, které se používá pro hašení pohonných hmot a dalších věcí. Výhoda tohoto auta je, že je nízké oproti běžným autům, která se používají v Praze, takže my nemáme problém s žádným podjezdem," řekl Jan Kouba, starosta SDH Praha 8.

Vozidlo Dennis bude samozřejmě působit v MČ. Zasahovat ale bude také v rámci celé metropole.

"To základní působiště je Praha 8, která je, jak víte, trochu větší areál. Jsme ale řízení centrálním dispečinkem hasičů, který je schopen nás poslat kamkoliv po Praze, kde bude potřeba," řekl Jan Kouba.

SDH Bohnice vznikl teprve v dubnu letošního roku. Podle vedení MČ bylo od té doby potřeba zapojit všechny síly, aby mohla jednotka co nejdříve řádně fungovat.

"V současné době jsme ušli z mého pohledu dlouhou cestu. Hodně práce je již za námi. Podařilo se nám pořídit velké auto, cisternu, kterou zde vidíme. Také se nám podařilo získat nemalé finanční prostředky v hodnotě milionu korun na výstroj. A doufám, že v tomto trendu budeme dále postupovat," řekl Tomáš Hřebík, radní MČ Praha 8.

Vozidlo získala MČ od HZS hl. m. Prahy, který vyřazený vůz dobrovolníkům zdarma přepsal.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu