Praha 8 připravila Den bezpečnosti

  • 2. září 2019,
  • 20:19,
  • PRAHA 8,
  • Markéta Frydrychová

Na dopravním hřišti Základní školy Glowackého se konal Den pro rodinu. Na programu byly testovací jízdy, autogramiáda i hry a soutěže pro nejmenší. Akci uspořádala Městská část Praha 8.

Reklama

Praha 8 si za pomoci záchranných složek připravila na konec prázdnin pro děti akci o bezpečnosti v dopravě.

"My jsme tuto akci kdysi pořádali pravidelně po tom, co jsme před 9 roky toto hřiště otevírali. Budeme to pořádat každoročně, protože je to opravdu velké téma," řekl Michal Švarc, radní MČ Praha 8.

Vytvořit bezpečnou cestu do školy pomáhají nejen znalosti zástupců MČ Praha 8, ale také policie nebo názory starostlivých rodičů.

"Já, jako místostarosta pro školství, se především snažím úzce spolupracovat s radním pro dopravu. Spolu se snažíme opravdu vytipovávat nebezpečná nebo potenciálně nebezpečná místa v okolí škol. Máme i zpětnou vazbu z různých anket, kde se třeba děti necítí úplně příjemně na své cestě do školy, ať už je to cesta pěší nebo cesta na kole," řekl Tomáš Tatranský, místostarosta MČ Praha 8.

Nevinná cesta do školy se může snadno změnit v hororový příběh. Ve většině případů za to však mohou rodiče.

"Já bych to nebezpečí viděl v tom, že děti se spoléhají maximálně na své rodiče, kteří je odvezou do školy, přivezou ze školy, nemusí dávat pozor na tu dopravu kolem nich. Nejsou zvyklé se pohybovat v dopravě jako chodci, takže se nám množí případy vstoupení do vozovky i na přechodu pro chodce, kdy se nerozhlédnou, chodí na červenou," řekl Pavel Šourek, strážník MP hl. m. Prahy.

Celá akce se nesla v duchu rodinného dne. Děti si mohly vyrobit sliz, prohlédnout policejní a hasičské auto nebo zkusit simulátor řízení. Příští rok na akci přibude např. pojízdná ambulance nebo atrakce pro tatínky, jako jsou simulátory nárazů nebo převrácení auta.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu