• Načítám...
>

Do Karlína a Bohnic vyrazte na farmářský trh

  • 24. dubna 2021,
  • 13:23,
  • PRAHA 8,
  • Lukáš Kubát

Farmářští prodejci nabízí svoje produkty a výrobky i na tradičních trzích v Karlíně a v Bohnicích. Zákazníci mají z čeho vybírat, kromě laskomin tu najdou třeba bylinky nebo čerstvé ovoce a zeleninu. Trhovci musí také dodržovat přísné hygienické normy.

Stáhnout video
Reklama

V Bohnicích u kulturního centra Krakov v pondělí a ve středu od osmi do osmnácti a na Karlínském náměstí každý pátek od osmi do osmnácti hodin. Farmářské trhy v Praze 8 jsou s příchodem jara a díky rozvolňování koronavirových opatření opět otevřeny.

"Prodejci nabízejí základní farmářský sortiment a my si vybíráme kvalitní produkty, které bychom tady chtěli mít, takže tady najdete farmářskou zeleninu, ovoce, lokální a sezónní suroviny, jsou tady uzeniny, na jaře bylinky a sazenice a snažíme se tu nabídku rozšiřovat o vegetariánský a veganský sortiment," řekla Hana Novotná, předsedkyně komise pro kulturu a volný čas MČ Praha 8. 

Na trzích najdete vždy zhruba dvacet prodejců. Kvůli koronavirovým restrikcím je tu ale zakázána konzumace jídla a pití a to omezuje i prodej. Musí se tu také dodržovat přísná pravidla.

"Snažíme se dodržovat rozestupy mezi těmi stánky, samozřejmě všudypřítomná dezinfekce a všudypřítomné respirátory jak ze strany zákazníků, tak i samozřejmě ze strany těch prodejců a navíc jsme vlastně požádali prodejce, aby využívali možnosti antigenního testování, takže i sami prodejci se testují, jak je to ze zákona možné, takže i toto jsme tady využili," řekla Hana Novotná. 

Zákazníci ale mají na trzích z čeho vybírat.

anketa

Trhy jsou koncipovány jako kulturní a sousedské slavnosti a tak organizátoři doufají, že opatření brzy dovolí pořádání třeba minifestivalů nebo kulturního zpestření.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu