• Načítám...
>

Praha 8 rekonstruuje školy a sportoviště

  • 10. srpna 2021,
  • 15:19,
  • PRAHA 8,
  • Jaroslav Šetlík

Osmá městská část ani v letošním roce nezahálí. Opravuje mimo jiné školy či dětská hřiště. Celkem se jedná o 11 investičních akcí.

Reklama

Osmá městská část ani v letošním roce nezahálí a pustila se do oprav škol, školek, sportovišť a dětských hřišť. Celkem se jedná o 11 investičních akcí.

"My se zaměřujeme hlavně jednak na rekonstrukci sportovišť a dětských hřišť, protože přestože nemáme moc peněz, tak považujeme za prioritu to, aby děti měly a žáci měli kvalitní místa, kde si mohu hrát, kde mohou sportovat. Plus významná věc je softbalový areál při Základní škole Dolákova, kde jsme zvelebili to sportoviště tak, aby tam mohlo proběhnout mistrovství Evropy v červenci. Mistrovství Evropy juniorek, kde jsme tedy získali zlatou medaili. Vyhráli jsme finále proti favorizovaným Italkám, takže to nám udělalo velkou radost," konstatoval Tomáš Tatranský, místostarosta MČ Praha 8.

Mimo rekonstrukce tohoto sportovního areálu, bylo například vybudováno multifunkční venkovní sportoviště při ZŠ Bohumila Hrabala. Investovalo se ale i do oprav dalších hřišť.

"Dále jsme dostali dotaci z magistrátu na rekonstrukci velké tělocvičny v Základní škole Na Šutce. Pokud jde o dětská hřiště, tak se nám podařilo získat finance na rekonstrukci dětského hřiště, zase v Libni, při Mateřské školce Na Korábě.Takže to jsou ta sportoviště. Pak už nám zbývají peníze jen na opravy. Týká se to některých oken, která jsou v havarijním stavu. Tam jsme už víceméně ve stavu, kdy už ty havarijní stavy, jsme víceméně vychytali," uvedl Tomáš Tatranský, místostarosta MČ Praha 8.  

Městská část se v letošním roce zaměřila také na rekonstrukci rozvodů ve velkých školách na sídlištích v Praze 8.

"Kde prostě ty rozvody, elektro-rozvody, ale i rozvody vodovodního potrubí, a tak dále, jsou prostě už lidově řečeno za zenitem. Takže například Základní škola Dolákova, Základní škola Libčická, Základní škola Žernosecká. To jsou všechno základní školy, kde se teď už opravdu musíme věnovat a věnujeme letos v létě, těm rekonstrukcím rozvodů," dodal Tomáš Tatranský, místostarosta MČ Praha 8. 

Celkové investiční náklady se v letošním roce pohybují kolem 40 – 50 miliónů korun. Financovat je bude, ve velké většině, městská část ze svého rozpočtu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu