• Načítám...
>

Karlín provoněl pouliční festival plný jídla a pití

  • 26. června 2022,
  • 16:55,
  • PRAHA 8,
  • Ondřej Švec

V Karlíně v Praze 8 to poslední červnovou neděli pořádně žilo. Na Karlínském náměstí se opět konal oblíbený Karlínský street food festival. Na návštěvníky čekaly desítky stánků s nejrůznějšími pochutinami, ať už z české nebo mezinárodní kuchyně. Na své si přišli i milovníci steaků, grilovaných žebírek nebo lehkých sendvičů. Připraveny byly i stánky s osvěžujícími nápoji a nechyběl ani bohatý doprovodný program včetně živých vystoupení hudebních kapel.

Reklama

Slunečnou červnovou neděli zpestřil v Praze 8 tradiční Karlínský street food festival. Také letos čekaly na jeho návštěvníky desítky stánků s těmi nejvybranějšími lahůdkami z české i světové kuchyně. Pořadatelé navíc pro letošek připravili jednu originální novinku.

"Co je dnes asi taková unikátní záležitost, co jsme tady ještě neměli v Karlíně, tak tady máme dnes Kinley autobus, který má čtyři a půl metru do výšky. Na jeho terase si můžete nahoře prohlédnout hezky z výšky celý festival, udělat si tam krásná selfíčka," řekla Veronika Brabcová - pořadatelka Karlínského street food festivalu.

A protože výběr jídla byl opravdu široký, zajímalo nás, co šlo u lidí takříkajíc nejvíc na dračku a jak se jim festival líbil.

anketa

Na ochutnání toho bylo opravdu dost. Na své si přišli milovníci masa i vegetariánského stravování. Nechyběla ani čím dál tím oblíbenější asijská kuchyně. Například účastník kuchařské reality show MasterChef Česko Zdeněk Bezdíček ve svém originálním stánku představil tu vietnamskou.

"Budeme dělat grill barbecue, který se normálně dělá ve Vietnamu na ulicích. Různé špízy, různé chleby k tomu, nudle a můžete si nakombinovat co chcete a dát si to na jeden talíř. Vybrat si pět různých věcí," řekl Zdeněk Bezdíček - účastník kuchařské show MasterChef Česko.

Vedle dobrého jídla i pití připravili pořadatelé festivalu pro návštěvníky také bohatý doprovodný program, kde nechybělo vystoupení kapel, taneční show a mnoho dalšího.

"Máme tady kluky na U - rampě, kteří tady budou dělat v průběhu dne několikrát exhibice na skateboardech a na BMX kolech. Samozřejmě odvážnější návštěvníci si to mohou také vyzkoušet," řekla Veronika Brabcová - pořadatelka Karlínského street food festivalu.

Karlínský street food festival potěšil všechny, kdo mají rádi dobré jídlo a kulturu stravování. Lidé se po čase mohli znovu potkat a za hezkého počasí s dobrým jídlem v ruce poslechnout příjemnou hudbu. A nebo jen tak relaxovat v lehátku. A to je k nezaplacení. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu