• Načítám...
>

Kluziště Glowackého hostilo charitativní hokej

  • 22. listopadu 2022,
  • 17:28,
  • PRAHA 8,
  • Ondřej Švec

Kluziště u Základní školy Glowackého v Praze 8 Bohnicích hostilo charitativní hokejový zápas na podporu mladému hokejistovi. Mezi sebou se utkali Severní vítr Bohnice a Redaktoři České televize. Výtěžek z dobrovolného vstupného a daru byl pak věnován 15 letému parahokejistovi Lukáši Kapkovi. Na provoz kluziště přispívá městská část Praha 8.

Reklama

Praha 8 připravila nejen pro občany městské části celkem tři venkovní kluziště. Jedním z nich je i ledová plocha u Základní školy Glowackého, kde 21. listopadu proběhlo charitativní hokejové utkání na podporu mladého sportovce.

"Čtvrtý rok tady v Bohnicích otevíráme sezónu bruslení tímto Winter klasikem zápasem Severního větru Bohnice proti Redaktorům České televize. Vždy je to charitativní zápas. Letos se vybírá na mladého parahokejistu," řekl Jiří Vítek (Patrioti pro Prahu 8) - místostarosta MČ Praha 8.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, daru a dražby dresů pak bude věnován právě patnáctileté naději české para hokejové reprezentace. A přestože šlo o čistě charitativní zápas, na ledě to tak nevypadalo a každý z týmů chtěl vítězství pro sebe. 

"Myslím si, že když budeme makat všichni, budeme tam 30 - 40 vteřin a dáme tam maximum, tak z toho může být i ten výsledek, i ta charita," řekl Tomáš Ruda - obránce Severní vítr Bohnice.

Oba týmy se přitom musely vypořádat s nepřízní počasí, kdy v průběhu utkání začalo pršet.

"Bruslí se v pohodě, ale puk na tom špatně jezdí. Poskakuje, takže se to špatně ovládá," řekl Tomáš Ruda - obránce Severní vítr Bohnice.

To ale bohnickým nikterak nevadilo a šli v zápase do vedení. Jenomže pak se jako správný kapitán ukázal známý sportovní komentátor České televize Robert Záruba a pohotovou střelou srovnal na 1:1.

"Samozřejmě mám nějaký věk, takže už to nejezdí, ale snažím se udržet aspoň trošku v tom tempu. Samozřejmě na mě je toto hodně rychlé," řekl Robert Záruba - kapitán týmu Redaktoři ČT.

Oblíbený komentátor si ale hlavně přál, aby utkání pro jeho tým neskončilo debaklem.

"My to chceme nějak důstojně odehrát, loni se nám to moc nepovedlo, takže to chceme dnes důstojně uhrát na nějaký výsledek. Ani nemusíme vyhrát, ale jde o to, abychom nedostali moc na frak, jako loni. To nechceme," řekl Robert Záruba - kapitán týmu Redaktoři ČT.

Přání Roberta Záruby se nakonec splnilo. Jeho tým sice prohrál a sportovní terminologií dostal „bůra“, ale zároveň tři branky přidal, takže z toho byla milosrdná prohra 3:5. Co je ale důležitější, tak výtěžek z utkání nakonec činil přes 40 tisíc korun, které putovaly rovnou k para hokejistovi Lukáši Kapkovi. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu