• Načítám...
>

Páteřní cyklostezka A2 v Praze 8 prochází opravou

  • 20. ledna 2023,
  • 13:20,
  • PRAHA 8,
  • Kristýna Svobodová

Cyklostezka v Praze 8 poblíž Negrelliho mostu, která propojuje centrum města s okrajovými částmi, prochází opravou. Nový 900 metrový úsek se napojí na dosavadní zrekonstruovanou část cyklostezky sahající až k Libeňskému mostu.

Reklama

Páteřní cyklostezka A2 spojuje centrum Prahy s okrajem města a vede prakticky po celé délce břehu osmé městské části. V úseku mezi Negrelliho viaduktem a Breifeldovou ulicí teď odstartovala její oprava.

"V tuto chvíli je v nevyhovujícím mlatovém povrchu a vidíme, že ten stav je celkem neutěšený, takže jsme se rozhodli ji rekonstruovat, rozšíří se na čtyři metry a přibude nové veřejné osvětlení. V tuto chvíli je pouze na části a teď bude až do konce této trasy," řekl Tomáš Slabihoudek (Spojené síly pro Prahu 8) - radní MČ Praha 8.

Namísto původního nezpevněného povrchu dostane opravovaný úsek pohodlnější povrch nejen pro cyklisty. 

"Namísto nevhodného mlatového povrchu, kde už se tvořily kaluže, bláto a tak dále, se udělá cyklostezka v novém živičném nebo asfaltovém povrchu," řekl Tomáš Slabihoudek (Spojené síly pro Prahu 8) - radní MČ Praha 8.

Stavba probíhá za úplné uzavírky. Pro cyklisty je ale připravena objízdná trasa.

"Vedeme objízdnou trasu po Rohanském nábřeží pro cyklisty, pro chodce. S tím, že by mělo být hotovo během tří měsíců," řekl Tomáš Slabihoudek (Spojené síly pro Prahu 8) - radní MČ Praha 8.

Na opravenou stezku by tak cyklisté mohli vyrazit už v průběhu dubna. Nový 900 metrový úsek se pak napojí na dosavadní zrekonstruovanou část cyklostezky vedoucí k Libeňskému mostu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu