Praha 8 se loučila s létem

  • 11. října 2018,
  • 23:22,
  • PRAHA 8,
  • Lukáš Kubát

Praha 8 se loučila s létem. Na Žernosecké louce tak proběhla akce, která byla zaměřená na bezpečnost a ekologii. A stovky dětí ze základních škol městské části se tak dozvěděly mnoho nového.

Reklama

Už potřetí se na Žernosecké louce v Praze 8 uskutečnilo loučení s létem. 

"Je to akce, která by měla žákům našich mateřských školek a základních škol přiblížit jakýsi životní styl, kdy se v poslední hezké dny dozví něco o své planetě, o své bezpečnosti. Je tady přítomná policie, jsou tu koně městské policie, která jim ukáže, jak se s nimi pracuje. Je tady např. i Hygienická stanice hl. m. Prahy a některé společnosti, které se zabývají ekologickým odpadem a tříděním odpadu," řekla Jana Solomonová, radní MČ Praha 8. 

Největší atrakcí byli koně městské policie. Ale i stánky organizací byly obklopeny dětmi. 

"Předváděli jsme tady koňský výcvik, jaký děláme my u městské policie. Ukazovali jsme to hlavně pro děti, jak probíhá třeba to, když se chodí na fotbal a podobně. Ukázali jsme, že chodíme přes oheň, i petardy jsme kolem sebe měli, skáčeme přes překážky a podobné rušivé věci, které ti koně zvládají," řekla Kateřina Skibinská, MP Praha.

"Ukazujeme tu jednak stanoviště o ježcích, čím se živí, jak žijí. Pak stanoviště o sovách a netopýrech, kde máme i živou sovu Huga. Poslední stanoviště je o tom, že děti prokazují svoji odvahu. Musí si dát na oči pásku a mají projít naším tajemným lesem a zjistit, co do lesa patří a co ne," řekla Daniela Semešová, lektorka, Lesy hl. m. Prahy.

"Máme tady i vzdělávací stánek, kde se děti naučí, jak správně třídit a recyklovat. Teď stojíme u výstavních popelnic, kde se můžete podívat, jak ta recyklace potom probíhá, co všechno se z těch odpadů dá běžně vyrobit. Máme tady i další doplňkové soutěže, třeba jízdu s popelářským autíčkem nebo šlapací káry," řekl Dalibor Nigrin, lektor, EKO-NOM. 

Dozvědět se něco nového a rozloučit se s létem přišly na Žernoseckou louku stovky dětí z celé Prahy 8.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu