Osmička představila plány revitalizace

  • 21. listopadu 2018,
  • 23:42,
  • PRAHA 8,
  • Jaroslav Šetlík

Zlepšení přístupu do oblasti Proseckých skal, renovace přístupu ke Karlínskému přívozu nebo výsadba stromů podél ulice Střelničná. To jsou některé ze 13 projektů, které obyvatelé Prahy 8 vybrali v rámci projektu participativního rozpočtu Moje osmička. S realizací by se mělo začít v příštím roce.

Reklama

Projekt participativního rozpočtu Moje osmička zná své vítěze. Pro celkem 13 projektů vyhradila MČ pro rok 2019 částku 10 milionů korun. 

"Je to v podstatě snaha MČ zapojit veřejnost, zapojit občany Prahy 8 nebo lidi, kteří mají k Praze 8 nějaký vztah, do toho, aby se podíleli na rozhodování o tom, kam budou alokovány peníze Prahy 8, tzn. jaké projekty se z peněz Prahy 8 podpoří," řekl Tomáš Tatranský, místostarosta MČ Praha 8. 

Celkem bylo přihlášeno 36 projektů, ze kterých bylo vybráno 29 do finálního hlasování. Toho se zúčastnilo téměř 2,5 tisíce lidí.

"Ty projekty se rozdělily do 2 částí - velké projekty a malé projekty. Na ty velké projekty bylo možno čerpat až 2 miliony korun, na malé projekty až 500 tisíc korun," řekl Tomáš Tatranský. 

Jedním z projektů, pro které mohli obyvatelé MČ Praha 8 hlasovat, který se usadil mezi 12 nejúspěšnějšími, byla renovace přístupu k přívozu Karlínského nábřeží. 

"Mnou navržený projekt je velice jednoduchý. V podstatě jde o to, že v současnosti je velice neutěšená přístupová cesta k přívozu, který spojuje Karlín, Štvanici a Holešovice. A proto, že toto území by v budoucnu mohlo být docela pěkným parkem, rozhodl jsem se, že podám projekt, který by mohl být takovým zárodkem toho budoucího parku," řekl Jan Raab, autor projektu.

Díky nejúspěšnějším projektům tak v Praze 8 vyrostou stromy podél ulice Střelničná nebo schodiště, které má usnadnit přístup do oblasti Proseckých skal.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu