Libeňský zámek hostil adventní koncerty

  • 19. prosince 2018,
  • 13:28,
  • PRAHA 8,
  • Jaroslav Šetlík

Vystoupením zpěvačky Petry Černocké zakončila Praha 8 tradiční sérii čtyř adventních koncertů. Ty do obřadní síně Libeňského zámku přilákaly stovky lidí, kteří si přišli zpříjemnit předvánoční čas.

Reklama

Tradiční sérii 4 adventních koncertů na Libeňském zámku zakončila letos svým vystoupením zpěvačka Petra Černocká. Během večera zazněly nejen vánoční písně ale i dobře známé songy z českých filmů.

"Já považuji tuto tradici adventních koncertů za jednu z našich nejkrásnějších. Krásná hudba nám určitě pomáhá se před Vánoci zklidnit, upoutat naši pozornost k hodnotám, na kterých opravdu záleží. To je sounáležitost a určitě také láska, což je asi hlavní poselství Vánoc, na které se už já osobně velmi těším po hektickém podzimu a měsících, které Vánocům předcházejí," řekl Tomáš Tatranský, místostarosta MČ Praha 8.

Podobně jako většina zpěváků tráví i Petra Černocká předvánoční čas vystupováním na adventních koncertech. A tak se s přípravami na Vánoce vypořádává po svém.

"Většinou se mi před Vánoci podaří, že hrajeme na některých akcích, které jsou třeba městské a už v zákulisí na mě čeká napečené cukroví. Je ho většinou tolik, že to nejde zkonzumovat, takže se obvykle dovolím, jestli bych si mohla ten zbytek vzít. Takže já před Vánoci posbírám vzorky téměř z celé republiky a mám na stole cukroví. Sousedka ještě dělá rohlíčky, ale toto se nasbírá," řekla Petra Černocká, zpěvačka. 

Praha 8 slibuje i na rok 2019 další koncerty. A to nejen v prostorách Libeňského zámku. Tady se místní obyvatelé dalšího hudebního večera dočkají druhé únorové úterý.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu