Praha 8 vyhlásila nejlepší sportovce

  • 15. března 2019,
  • 19:11,
  • PRAHA 8,
  • Lukáš Kubát

V Kulturním domě Krakov předávalo vedení Městské části Praha 8 ceny těm nejlepším sportovcům. Oceněni byli sportovci jak žákovských, tak juniorských kategorií nebo dospělí sportovci. Nezapomnělo se ani na trenéra nebo sportovní legendu městské části.

Reklama

Celkem v osmi kategoriích uděluje Praha 8 cenu Sportovec roku. I letos si ti nejlepší ze všech přišli převzít ocenění.

"Tuto soutěž jsme vyhlásili již potřetí, protože se snažíme naše malé a i velké sportovce motivovat, aby dosahovali co nejlepších výkonů. Tuto soutěž děláme také z toho důvodu, abychom se mezigeneračně potkávali a aby mladí sportovci potkali i některé z legend, které mají co do činění s Prahou 8, jako je to v případě Vladimíra Šmicra letos," řekl Michal Švarc, radní MČ Praha 8.

Právě Vladimír Šmicer, první český vítěz fotbalové ligy mistrů a nejlepší český fotbalista roku 2008, se stal novou sportovní legendou osmé městské části. Předávání se ale nemohl zúčastnit.

"Před panem Šmicrem jsme vyhlašovali jako legendu pana Vojtu - fotbalistu a pány, kteří naší vlast reprezentovali v minulosti. Věřím tomu, že i na příští roky budeme mít z čeho čerpat. Legend v Praze 8 je hodně," řekl Michal Švarc.

Když nedorazil Vladimír Šmicer, nahradila ho jiná fotbalová legenda. Exekutor legendárního vršovického dloubáku Antonín Panenka. Ten měl pro sportovce jasné poselství.

"Aby trénovali ještě více," řekl Antonín Panenka, fotbalista.

I když máme Antonína Panenku spojeného s Vršovicemi, rodák z Prahy 10 to není.

"Celý život jsem žil na Praze 2 na Vinohradech, ale Prahu 10 mám spojenou s Bohemkou, která tam má svůj stadion. Z Vinohrad jsem jen seběhl schody a byl jsem na stadionu, takže to nebylo tak daleko," řekl Antonín Panenka.

Večer nejlepších sportovců Prahy 8 byl spojen i s kulturním programem a velcí i malí sportovci si ho tak náležitě užili.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu