Praha 9 chce parkovací zóny

  • 22. července 2019,
  • 23:15,
  • PRAHA 9,
  • Jaroslav Šetlík

Zóny placeného parkování by od příštího roku měly být také na území Prahy 9. Městská část o tomto záměru jedná s magistrátem. Zároveň podali zástupci radnice několik připomínek, které by měly usnadnit parkování rezidentům.

Reklama

Praha 9 se chce přidat k zónám placeného parkování. V MČ by měly začít platit od roku 2020.

"V první řadě se bude jednat o první etapu, která se dotkne Libně a Vysočan. Následně na základě vyhodnocení uvidíme, zda se budou rozšiřovat na Prosek a Střížkov," řekl Tomáš Holeček, radní MČ Praha 9.

MČ má ale k zavedení zón několik připomínek. Na jedné z nich se už s pražským magistrátem dohodla.

"MČ Praha 9 měla v zásadě jeden požadavek. A ten se týkal toho aby v Praze 9 byly pouze smíšené zóny. Tomuto jsme vyhověli," řekl Tadeáš Provazník, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

"Snažili jsme se nalézt na systému určitou spravedlnost vůči obyvatelům, ať to jsou rezidenti, jejich rodiny, návštěvy, drobní řemeslníci, živnostníci. Takže jsem to vyhodnotili tak, že ideální systém je jednotný v podobě smíšené zóny. To znamená fialové zóny," řekl Tomáš Holeček.

Obyvatelé Prahy 9 by také mohli např. darovat přibližně 200 hodin ročně jakékoliv osobě.

"My jsme požadovali první 2 hodiny bezplatně, protože když jsme začali řešit zóny placeného stání, ozvala se spousta místních obyvatel, kteří tady mají staré rodiče, jezdí za nimi, vozí je k lékaři, na nákupy a podobně. Ale mobilní aplikace bohužel nefunguje s automatem, takže nebylo možné toto v současné době udělat. Tak zkusíme tuto variantu, jestli bude možná, aby každý rezident mohl své rodině nebo známému umožnit těch 150 nebo 200 hodin ročně parkování na rezidenčních stáních," řekl Tomáš Holeček.

O tomto požadavku bude MČ s magistrátem ještě jednat. Jednotný systém fialových parkovacích zón začne platit v Praze 9 od 1. ledna příštího roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu