Praha 9 ocenila osobnosti za jejich přínos

  • 11. září 2019,
  • 14:56,
  • PRAHA 9,
  • Jan Varga

V Praze 9 ocenili osobnosti, které se zasloužily o rozkvět městské části. Z rukou starosty si tak převzali ocenění umělci, sportovci a úspěšní vědci, zdravotní pracovníci nebo manažeři.

Reklama

Prostory staré radnice v Praze 9 přivítaly osobnosti, které se dlouhodobě zasluhují o zlepšení života v MČ. Z rukou starosty Jana Jarolíma si tak za dlouholetou práci převzal ocenění např. Vlastimil Nytra, který zajišťoval provoz polikliniky Prosek.

"Já už jsem to říkal starostovi. Nevím, kde člověk udělal chybu, že mě vybrali. Ale asi za ta léta ano. Já si myslím, že jsem tam toho nechal dost. Nebudu říkat, že srdce, ale opravdu dost času jsem tomu věnoval bez nějakých náhrad, výhrad a podobně," řekl Vlastimil Nytra, laureát ceny starosty MČ Praha 9.

Mezi dalšími oceněnými byla také výtvarnice Mirka Mádrová, která svými výtvory zpříjemňuje život ve zdravotnických zařízeních. Její díla pacientům pomáhají a přinášejí úlevu a radost.

"Já maluji olejem, maluji s tím velice ráda. Voní mi to, já se v tom patlám, hrabu v tom i rukama. Mám ráda syté barvy přímo z tuby. Moje práce mě baví. Já jsem workoholik, takže to mě vlastně pohání. Ta chuť malovat," řekla Mirka Mádrová, laureátka ceny MČ Praha 9.

MČ ocenila celkem 5 osobností, doktora teologie Stanislava Prokopa in memoriam. Návrhy mohli radnici po celý rok zasílat obyvatelé MČ.

"My jsme samozřejmě rádi, když objevíme někoho, kdo si zaslouží naší úctu a naše ocenění. Takže takovým způsobem. A proto se také obracím na své spoluobčany, aby nám pomohli najít ty, kteří žijí mezi námi a přitom o nich třeba mnohdy nevíme," řekl Jan Jarolím, starosta MČ Praha 9.

Cenu si převzala také Blanka Kašparová za pomoc lidem s duševním onemocněním, Jiří Kryštof za přínos v oblasti sportu a velký dort v podobě fotbalového hřiště pak dostali dorostenci TJ Praga Vysočany za skvělou uplynulou sezónu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu