Praha 9 zavede zóny placeného stání

  • 3. ledna 2020,
  • 16:03,
  • PRAHA 9,
  • Natálie Forsterová

Praha 9 zavede zóny placeného stání, které začnou platit 6. ledna. Rezidenti tak zaplatí za roční parkovací oprávnění 1 200 korun a následně budou moci parkovat po městské části bez omezení.

Reklama

Až 150 denně. Tolik lidí nyní přichází na MÚ Prahy 9, aby si na poslední chvíli vyzvedli parkovací oprávnění. Zdejší radnice totiž od 6. ledna zavede zóny placeného stání.

"A tak se nyní se pro rezidenty děje to, že musí zaplatit 1 200 korun, což je ten roční rezidenční poplatek, aby měli tu možnost parkování v té zvýhodněné ceně. Mění se to, že na stanicích metra, tedy Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, přestanou parkovat mimopražští návštěvníci, kteří zde parkovali, tedy přesun z Prahy 8 a dále. Tím by se ta oblast měla uvolnit tak, že by tam měli mít dostatečný prostor pouze rezidenti," řekl Tomáš Holeček, radní MČ Praha 9.

anketa

Jak tedy bude v praxi zavedení zón placeného stání v Praze 9 vypadat?

"U toho původního systému bylo to barevné provedení vodorovné na pozemních komunikacích značeno. Dnes je to značeno dopravním značením a příslušnými dodatkovými tabulemi. My jsme se snažili najít spravedlnost v tom systému s tím, že jsme zvolili jednotný systém, tedy smíšené zóny fialové, abychom nelimitovali návštěvy a další, tedy i drobné živnostníky," řekl Tomáš Holeček.

"Nikdy ta MČ není tlačena k něčemu, co nechce. Je čistě na vůli MČ, zda zóny chce zavést a případně i v jakém rozsahu," řekl Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

Parkovacích zón by se kromě Prahy 9 měla v letošním roce dočkat také Praha 10. O placeném parkování pro rezidenty pak uvažuje také Praha 14 nebo MČ Letňany.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu