• Načítám...
>

V parku Podviní najdete ledovou plochu

  • 7. ledna 2021,
  • 15:02,
  • PRAHA 9,
  • Lukáš Kubát

V Praze devět najdete novou ledovou plochu. Nachází se v parku Podviní. Kluziště má rozměry 20 x 10 metrů. Připraveno je zde pro vás také zázemí s šatnou, půjčovna bruslí i občerstvení.

Reklama

V Praze 9 mají nové venkovní kluziště. Ledová plocha vznikla v parku Podviní. Přímo v areálu restaurace Podviňák.

"Jelikož jsou nařízena určitá vládní opatření, tak si kluziště nemůžeme užívat tak, jak jsme si představovali. V tuto chvíli si lidé dělají rezervace a to aby si zde mohli zasportovat. Na ledě mohou být maximálně dva lidé nebo i početnější rodina, ale je tu vládní pravidlo, že musí žít pod jednou střechou. Takže se modlíme, aby se vládní pravidla i nemoc trochu posunuly a abychom si to tady, v rámci Prahy 9, mohli co nejvíce  užít. Rezervace co děláme, máme totiž úplně plné," uvedl Tomáš Portlík, místostarosta MČ Praha 9.

Rezervovat si ledovou plochu můžete po telefonické domluvě.

"Telefonní číslo najdete na facebookové stránce našeho parku nebo městské části. Rezervace je nutná z důvodu omezení. Jedná se o půlhodinové nebo hodinové intervaly. Zájem je velký. Překvapilo nás to, ale snažíme se vycházet vstříc i úpravou provozní doby. Ta byla původně od deseti do devatenácti hodin. Nyní je to v týdnu od deseti do osmi hodin večerních a o víkendech od devíti do osmi hodin večerních. Ale i tak nestačíme zájem lidí o naše kluziště pokrýt," popsal Robert Vanke, provozovatel kluziště.

Kluziště si obyvatelé prahy 9 mohou užívat od začátku ledna. Stavba ledové plochy nebyla úplně jednoduchou záležitostí.

"Za den a půl bylo postaveno, ale pak se musel ještě nějakou dobu dělat led. Jednatřicátého prosince bylo kluziště ve zkušebním provozu a prvního ledna jsme ho otevřeli. Je třeba se o ledovou plochu starat. Čistit ji, stříkat vodou, ledovat a mrazit," upřesnil Robert Vanke, provozovatel kluziště.

V areálu restaurace Podviňák kromě ledové plochy o rozměrech 20 x 10 metrů najdete i perfektní zázemí.

"Půjčit si zde můžete brusle i přilbu. Vaše brusle také nabrousíme když je potřeba. Je tu zahradní restaurace, toalety. Návštěvníci si mohou koupit jídlo i pití s sebou. Je zde stan na převléknutí a přezutí. Návštěvníci se v něm bezpečně střídají tak, abychom dodrželi vládní nařízení. Snažíme se zde udělat vše tak, jak by to mělo být," dodal Robert Vanke, provozovatel kluziště.

"Snažili jsme se udělat jednu ledovou plochu ve Vysočanech, která je už v provozu. Pak máme v plánu vybudovat ještě jednu v parku Přátelství. V té jeho prodloužené části na Proseku. Ta by měla být hotova nejpozději do dvou let. Všichni během zimního období sledujeme, jak je čím dál tím více méně mrazivé a je málo sněhu. Chceme si ho ale užít, takže já si myslím, že kluziště sem prostě patří, a proto jsme ho sem konečně umístili. Zájem o to si zde zasportovat je nebývalý. Myslím si, že obyvatelé Prahy 9 si kluziště užívají," uzavřel Tomáš Portlík, místostarosta MČ Praha 9.

Ledová plocha s možností si zabruslit by měla být v parku Podviní minimálně do března.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu