• Načítám...
>

Praha 9 spolupracuje s organizací Proxima Sociale

  • 7. ledna 2021,
  • 15:18,
  • PRAHA 9,
  • Lukáš Kubát

Už skoro třicet let organizace pomáhá Proxima Sociale dětem a mladým lidem překonávat těžké životní situace. Dělá to tedy pochopitelně i nyní, v době koronavirové. Pomáhají s on-line výukou, s klienty komunikují po sociálních sítích. A dokonce pro ně vyjednali i legální plochy na graffiti.

Reklama

Už od roku 1993 pomáhá dětem, mládeži i celým rodinám v tíživé situaci, obecně prospěšná společnost Proxima Sociale. Ta úzce spolupracuje i s vedením Prahy 9.

"Proxima Sociale vykonává terénní práci na základě pokynů našeho sociálního odboru. Myslím si, že to funguje velice dobře. Pracují především s mladými lidmi. Řešili tady v minulosti například bitky a podobné věci, které naštěstí již ustaly a doufám, že již nebudou. Obrátili se na nás s programem pro sprejery. Takže jsme vytipovali některé zdi, které jsou ve vlastnictví naší městské části. Zejména na Proseku a těch hřištích. Legalizovali jsme to, aby tuto činnost mohli provozovat legálně, aniž by jim hrozil trest," upozornil Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9.

"Já jsem během svého působení tady v organizaci zjistila, že nemáme žádný seznam ploch, kam by klienti mohli beztrestně malovat. Všechny zdi, o kterých jsme si mysleli, že jsou legální, tak ve skutečnosti legální nejsou a došlo by ke zbytečné kriminalizaci našich klientů. Proto jsem se rozhodla sjednat nějakou nápravu," uvedla Kateřina Janíková, terénní pracovnice Proxima Sociale.

Proxima Sociale pracuje v ulicích Prahy 9 s mladými lidmi od 8 do 26 let.

"Řešíme s nimi životní situace. Cokoli, co je trápí, vše v  čem potřebují podporu. V době pandemie jsme především v on-line prostředí. Nejvíce pracujeme na Tik Toku. Snažíme se tam vytvářet videa s preventivním obsahem. To znamená, že natáčíme videa na různá témata. Mladí lidé nejvíce řeší vztahy, rodinu, školu. Hodně se na nás obracejí v tématech jako je třeba sebepoškozování. Někdy se jedná i o těžší situace," konkretizovala Barbora Vlasatá, regionální koordinátorka Proxima Sociale.

Pomáhali a pomáhají tu také například rodinám, které nemají doma počítače pro on-line výuku.

"Rozjeli jsme celorepublikový projekt Dobroučko. V celé republice zapojujeme lektory. Jsou to studenti středních škol, gymnázií, vysokých škol. Nabízejí podporu a doučování dětem, které v době karantény nemohou chodit do školy a nezvládají on-line výuku," upozornila Barbora Vlasatá, regionální koordinátorka Proxima Sociale.

Pracovníci Proxima Sociale se těší, až se budou moci zase s mladými lidmi z Prahy 9 setkat a společně s nimi podnikat řadu zajímavých aktivit.

"Street fotbalový turnaj, který se koná většinou pravidelně každý měsíc, a potom ještě připravujeme komunitní akci Prosekneme. A také se u nás v zázemí konají různá společná setkávání jako je přespávačka, vaření nebo se díváme na filmy," doplnila Kateřina Janíková, terénní pracovnice Proxima Sociale.

Více o Proxima Sociale se dozvíte například na jejich webových stránkách nebo sociálních sítích.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu