• Načítám...
>

Praha 9 zřídila očkovací místo

  • 2. února 2021,
  • 11:47,
  • PRAHA 9,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 9 jako vůbec první městská část zřídila vlastní očkovací místo. V případě dostatku vakcíny by tu mohli oočkovat až 50 lidí denně. Podmínkou je registrace v Centrálním rezervačním systému.

Reklama

Praha 9 jako vůbec první městská část zřídila vlastní očkovací místo. To bude Pražanům k dispozici v prostorách Polikliniky Prosek.

"Myslím si, že v tuto chvíli sice nejsou vakcíny, ale je potřeba být připraven, protože až budou, tak je potřeba to celé spustit a čím rychleji budeme proočkováni, tím rychleji ta infekce může zmizet a v tomto směru přeje štěstí připraveným. My jsme chtěli být připraveni, protože to, jak a kdo bude rychle naočkován, bude souviset s tím, kolik těch vakcinačních center bude, zda budou moci očkovat praktici. Čím rychleji budeme moci poskytovat tuto službu, tím rychleji z toho budeme pryč," řekl Tomáš Portlík, místostarosta MČ Praha 9. 

Očkovací místo je zařazeno v registračním systému Ministerstva zdravotnictví. Naočkovat se tu tak mohou nechat všichni zaregistrovaní v Centrálním rezervačním systému.

"Každý občan, který bude chtít jít na Polikliniku na Prosek, tak si v tom systému navolí kraj Praha a tam se mu ukážou všechna očkovací místa. Zatím tam jsou veliké fakultní nemocnice a teď jsme tam i my, takže tím samým způsobem si najde Polikliniku Prosek, najde si nabídky termínů a zarezervuje se u nás," řekl Tomáš Kladívko, ředitel Polikliniky Prosek. 

S registrací jsou připraveni pomoci, zejména seniorům, pracovníci Oddělení sociální péče a prevence Úřadu MČ Praha 9. Samotné očkovací místo je rozděleno na několik sektorů, kterými postupně projede každý zájemce o očkování.

"Zatím ještě nejsme hotoví, tady je vstupní část, kde to ještě není upravené. Máme připravené stoly pro administrativní úkony. Jsme papírová velmoc, takže bude potřeba zjistit krátkou anamnézu. Pak se pacient posune do samotného místa očkování a za plentou je další část místnosti, ve které budou pacienti čekat a budeme doufat, že neproběhne žádná následná akutní reakce. Pak budou odcházet zase dalšími dveřmi," řekl Michal Mašek, předseda představenstva Polikliniky Prosek.

V ideálním případě jsou pracovníci polikliniky připraveni očkovat až 50 lidí za den. Vše je ale závislé na dostupném množství vakcín.

"Pokud jich bude málo, tak není problém to oočkovat, ale pak bude zase problém vybírat. Pokud jich bude dostatek, tak budeme najíždět na nějakých 50 - 60 pacientů. Jako samotný výkon to není problém, problém je administrovat ty příchozí pacienty, ta logistika toho pohybu. Píchnutí injekce není to nejhorší, nejtěžší bude administrace a spojení," řekl Michal Mašek. 

Před budovou Polikliniky Prosek je stále také v provozu odběrové místo na testování nemoci Covid-19. To bylo otevřeno již v loňském dubnu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu