Folková muzika ovládla park Podviní

  • 8. června 2018,
  • 11:07,
  • PRAHA 9,
  • Jaroslav Šetlík

Za zvukem kytar, mandolín, banja či kontrabasu v rámci Folkového Podviní chodí lidé z pražských Vysočan už rovných 15 let. Na letošní ročník dorazilo historicky nejvíce návštěvníků a tak o dobrou zábavu nebyla nouze.

Reklama

Tradice se mají dodržovat, a tak se i letos sešli příznivci folkové hudby v pražských Vysočanech na Folkovém Podviní. Na letošním, již 15. ročník, dorazilo přes 2000 návštěvníků. 

"Pro nás z Vysočan je to takové setkání sousedů, přátel, známých, protože my co tady bydlíme celý život se mezi sebou známe a je to fajn, posedět tady s přáteli, roztáhnout si deku, dát si pivo a poslouchat pěknou příjemnou nerušivou muziku," řekl Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9. 

U příležitosti 15. ročníku Folkového Podviní se také vzpomínalo na začátky této vysočanské tradice. 

"Když mám vzpomenout jednu věc co mě napadá, tak tady začínala v prvním ročníku skupina Hop Trop. Dnes tady mají hrát večer také, takže to mě strašně těší," řekl Miloslav Hanuš, zastupitel MČ Praha 9. 

Na své si v parku Podviní přišli nejen milovníci folku. Spousta lidí si tu užívala příjemný podvečer ve společnosti kamarádů a známých. Praha 9 pro své občany připravuje kromě Folkového Podviní také spoustu dalších akcí. 

"Není to jediná akce, kterou děláme. Na podzim třeba děláme Rockové Podviní, to zase přijdou trochu jiní lidé, ale složení kulturní akcí MČ Praha 9 je v podstatě tak široká, že každý si najde ten svůj šálek kávy," řekl Adam Vážanský. 

15. ročník Folkového Podviní je za námi a těšit se už tak můžeme na ten příští.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu