Na Proseku už roste nový parkovací dům

  • 3. srpna 2018,
  • 10:22,
  • PRAHA 9,
  • Lukáš Kubát

Téměř čtyři stovky parkovacích míst nabídne nový parkovací dům. Ten v současné době vyrůstá na Proseku u stanice metra. Nové parkování by mělo pomoci zejména rezidentům z ulic Jablonecká, Prosecká a Vysočanská.

Reklama

Obyvatelé sídliště Prosek dlouhodobě mají problém s parkováním, to už by se ale mělo brzy změnit.

"Celá Jablonecká, Vysočanská, ale také Prosecká, kde ta auta parkují ve dvou řadách, už takhle parkují léta a ta situace dlouhá léta neměla řešení, protože bylo potřeba najít i jiný prostor, kde by se parkoviště vybudovalo, proto jsme jako Praha 9 usilovali o ty pozemky, které jsme získali zhruba před 5 lety, začali jsme s projektem, získali jsme stavební povolení a dnes už se začaly dělat piloty," řekl Tomáš Portlík, místostarosta MČ Praha 9.

Parkoviště bude čtyřpatrové a bude nabízet celkem 378 míst pro stání.

"To přízemí bude sloužit dále obchodnímu domu Billa, to byla jedna z podmínek obchodního domu, aby souhlasil s celou stavbou, ale od toho prvního patra směrem nahoru to bude sloužit obyvatelům Prahy 9. Dále směrem k parku plánujeme fasádu, kterou bychom chtěli prozelenat, aby ta stavba, která je dnes přesně na půdorysu toho betonového placu, ale i směrem k tomu parku, působila zeleným pocitem, dojmem a neměla rušivý efekt," řekl Tomáš Portlík.

Možnost lepšího a dostupnějšího parkování by tak mohli mít rezidenti z Prahy 9, pro které je v současnosti situace neúnosná.

anketa

"Chceme samozřejmě, aby ta cena byla dostatečně motivující k tomu, aby ti lidé měli důvod tam zaparkovat a samozřejmě bychom chtěli, aby ta cena zvýhodňovala ty obyvatele, kteří jsou z hlediska parkování v těch nejpostiženějších lokalitách," řekl Tomáš Portlík.

Otevřením parkovacího domu navíc může devátá MČ odstartovat revitalizaci ulic v okolí.

"Ten tlak by se v té Jablonecké měl začít uvolňovat a pak bychom chtěli začít revitalizovat celé ty ulice, protože to, jak se dnes parkuje, není tak, jak by to mělo být," řekl Tomáš Portlík.

Celý parkovací dům na Proseku by měl být hotov do února příštího roku. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu