Praha 9 ocenila ragbisty

  • 22. listopadu 2018,
  • 19:29,
  • PRAHA 9,
  • Jaroslav Šetlík

Za své sportovní výsledky byli oceněni hráči a hráčky ragbyového klubu Sparta Praha. Ocenění převzali z rukou místostarosty Prahy 9 Adama Vážanského.

Reklama

Několik desítek hráčů ragby klubu Sparta Praha ocenila MČ Praha 9. Historicky poprvé se tu kromě ragbistů oceňovaly také hráčky ženského ragby.

"U nás na Praze 9 jsou ty kluby dva, je tady ještě Praga, ta je historicky nejlepší, Sparta je asi nejlepší aktuálně. Dívky vyhrály titul mistra ČR, u mužů se to nepovedlo z důvodu jakýchsi administrativních pochybení a věcí, které kolem toho byly v rámci České ragbyové unie, což mi úplně nepřísluší hodnotit. Ale pro nás, i pro lidi, kteří chodí fandit, jsou v podstatě morálními vítězi, takže jsme se rozhodli jim to ocenění předat také za celoroční činnost a za dobré výkony," řekl Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9. 

Sparťanský ragby klub působí v Praze už od roku 1928. Do Prahy 9 se přestěhoval z hřiště v Troji, které muselo ustoupit výstavbě tunelu Blanka. 

"My jsme dostali možnost se přestěhovat na Podvinný mlýn na Prahu 9 a jsme velice rádi, protože se nám tady daří a samozřejmě postupně se buduje celé to zázemí a myslím, že se nám tady dobře sportuje," řekl Miloš Sluše, prezident RC Sparta Praha.

Klub je dlouhodobě podporován MČ Prahou 9, v jejímž sportovním areálu má své sídlo.

"Ten nájem je v podstatě nulový, protože tam jsou nějaké věci, které jsou zase zpátky do údržby. Dostávají na mládež příspěvky formou dotací z výherních hracích automatů a snažíme se jim pomáhat i dalšími věcmi," řekl Adam Vážanský. 

Rok 2017 byl pro klub nejúspěšnějším. Jeho hráči si odvezli mistrovský titul v Ragby 7. 

"To je takový olympijský sport, který nemá takovou velkou tradici. Dostal se ale už zpátky na Olympijské hry. A Ragby 15, kde jsme zase po 18 letech vyhráli tento titul a vyhráli jsme ho tady na Praze 9," řekl Miloš Sluše. 

Sparťanské ragbistky letos obhájily mistrovský titul z loňského roku. V Patnáctkovém ragby na domácí půdě porazily tým Petrovice Royal.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu