Praha 9 ocenila ragbisty

  • 22. listopadu 2018,
  • 19:29,
  • PRAHA 9,
  • Jaroslav Šetlík

Za své sportovní výsledky byli oceněni hráči a hráčky ragbyového klubu Sparta Praha. Ocenění převzali z rukou místostarosty Prahy 9 Adama Vážanského.

Reklama

Několik desítek hráčů ragby klubu Sparta Praha ocenila MČ Praha 9. Historicky poprvé se tu kromě ragbistů oceňovaly také hráčky ženského ragby.

"U nás na Praze 9 jsou ty kluby dva, je tady ještě Praga, ta je historicky nejlepší, Sparta je asi nejlepší aktuálně. Dívky vyhrály titul mistra ČR, u mužů se to nepovedlo z důvodu jakýchsi administrativních pochybení a věcí, které kolem toho byly v rámci České ragbyové unie, což mi úplně nepřísluší hodnotit. Ale pro nás, i pro lidi, kteří chodí fandit, jsou v podstatě morálními vítězi, takže jsme se rozhodli jim to ocenění předat také za celoroční činnost a za dobré výkony," řekl Adam Vážanský, místostarosta MČ Praha 9. 

Sparťanský ragby klub působí v Praze už od roku 1928. Do Prahy 9 se přestěhoval z hřiště v Troji, které muselo ustoupit výstavbě tunelu Blanka. 

"My jsme dostali možnost se přestěhovat na Podvinný mlýn na Prahu 9 a jsme velice rádi, protože se nám tady daří a samozřejmě postupně se buduje celé to zázemí a myslím, že se nám tady dobře sportuje," řekl Miloš Sluše, prezident RC Sparta Praha.

Klub je dlouhodobě podporován MČ Prahou 9, v jejímž sportovním areálu má své sídlo.

"Ten nájem je v podstatě nulový, protože tam jsou nějaké věci, které jsou zase zpátky do údržby. Dostávají na mládež příspěvky formou dotací z výherních hracích automatů a snažíme se jim pomáhat i dalšími věcmi," řekl Adam Vážanský. 

Rok 2017 byl pro klub nejúspěšnějším. Jeho hráči si odvezli mistrovský titul v Ragby 7. 

"To je takový olympijský sport, který nemá takovou velkou tradici. Dostal se ale už zpátky na Olympijské hry. A Ragby 15, kde jsme zase po 18 letech vyhráli tento titul a vyhráli jsme ho tady na Praze 9," řekl Miloš Sluše. 

Sparťanské ragbistky letos obhájily mistrovský titul z loňského roku. V Patnáctkovém ragby na domácí půdě porazily tým Petrovice Royal.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu