• Načítám...
>

Kuchaři a číšnici skládali praktickou maturitu

Studenty čtyřletých studijních oborů s maturitou gastronomie-kuchař a gastronomie-číšník čekal důležitý životní okamžik - složení praktické zkoušky, které spočívalo v uspořádání slavnostního banketu. Koncertní gastronomická disciplína se skládala ze servírování menu o pěti chodech a ochutnávky vybraných vín. Jídlo a prezentaci pak posuzovali nejen učitelé a vedení školy, ale také celá řada významných hostů, včetně starosty Čakovic pana Jiřího Vintišky. Pořádání banketu předcházela náročná příprava a studenti a jejich učitelé neponechali nic náhodě, rozhodnout mohly totiž i maličkosti!

Reklama

Střední odborná škola a střední odborné učiliště v Čakovicích poskytuje vzdělání v mnoha oborech, ale prim zde hraje především gastronomie. Z tohoto oboru po studiu vzejdou budoucí kuchaři a číšníci. Napřed ale musí úspěšně absolvovat mimo jiné praktickou část maturitní zkoušky, což se týká studentů čtyřletých oborů s maturitou gastronomie-kuchař a gastronomie-číšník. Vedení školy pro ně připravilo náročný úkol - uspořádání slavnostního banketu.

"Banket je takový, dá se říci, gastronomický koncert a budou servírovat pětichodové menu, takže ti kuchaři, co dělají maturitní zkoušky, vaří, zatím jsou v zázemí a pak budou prezentovat svá jídla a co se týká obsluhy, tak to bude ten koncert toho předvedení, jak se teda obsluhuje třeba i státní návštěva a my jako často ty státní návštěvy na hradě pro pana prezidenta děláme," řekla Věra Nováková - ředitelka SOU Čakovice.

Gastronomický koncert se skládal nejprve ze studeného předkrmu, teplé polévky, teplého předkrmu, hlavního jídla a dezertu. Banketu proto musela předcházet detailní příprava, aby v nejdůležitější okamžik fungovalo vše jak na drátkách a ideálně bez chyb.

"Byli jsme tady už den předtím, kdy jsme připravovali tuto slavnostní tabuli, dnes jsme si to celý den nacvičovali, byli jsme tady od 11 a čeká nás, doufám, hezký gastronomický zážitek. Bude tady prezentace vína a vše ostatní," řekla Lea Chrobáková - číšnice, 4. ročník SOU Čakovice.

Na studentech byla znát zdravá nervozita, byli si totiž moc dobře vědomi, že na jejich hodnocení může mít vliv i sebemenší chybička. 

"Mohou to zkazit, mohou to vylít, mohou i hosta polít, i to se stává, to by nemělo být u maturit, ale stane se to i profesionálovi. Ale nemělo by se to stát samozřejmě. Jinak se hodnotí, jak servírují polévku, jak servírují studený předkrm, i ten teplý předkrm a jak potom odnesou talíř, než se potom bude podávat káva, dezert a tak dále," řekla Věra Nováková - ředitelka SOU Čakovice.

Řada starších a zkušených pracovníků v gastro provozu si čas od času stěžuje, že schopných mladých kuchařů a číšníků, kteří by po nich řemeslo převzali, je nedostatek. V případě čakovické školy to ale rozhodně neplatí a minimálně podle toho, jak hostům na maturitním banketu chutnalo, se zdá, že z této školy každým rokem vychází řada kuchařských talentů.

"Kuchařů je sice málo, ale my máme žáků letos i v příštích letech hodně a musím říci, že jsem na ně pyšný, protože ti žáci, pokud tady vydrží do čtvrtého nebo třetího ročníku, tak to dělají pro to, že je to baví a na té jejich práci je to vidět, takže za mě bude kuchařů v brzké době určitě dost," řekl Václav Pergl - šéfkuchař a učitel odborného výcviku SOU Čakovice.

Na čakovickou střední odbornou školu a učiliště a jejich studenty je pyšná i městská část, která ji dlouhodobě podporuje. Od letošního roku nově také finančně. 

"My jsme letos poprvé uvolnili finanční dar škole čakovickým zastupitelstvem, v předchozích letech ta spolupráce byla hlavně na kulturních akcích a na různých společenských akcích, které se tu v městské části konají," řekl Jiří Vintiška (ODS) - starosta MČ Praha - Čakovice.

Práce v gastronomickém odvětví je sice náročná a hodiny strávené v kuchyni nebo „na place“ nejsou určitě pro každého, přesto se jedná o perspektivní obor, který se stále rozvíjí a mladí lidé se v něm mohou naučit stále něco nového. A když budou šikovní a budou mít i trochu štěstí, mohou najít zajímavé pracovní uplatnění. A vidět po poctivě odvedené práci spokojené strávníky, kterým chutná a rádi se do podniku vracejí, to za tu dřinu určitě stojí. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu