Náměstí Jiřího Berana zaplnily atrakce a stánky

Deváté čakovické posvícení proběhlo na náměstí Jiřího Berana. Lidé si mohli užívat bohatý program až do pozdních nočních hodin. Připraveny byly soutěže, hudební vystoupení i divadelní představení. Doprovodný program pak probíhal v kostele sv. Remigia.

Reklama

Náměstí Jiřího Berana zaplnily atrakce a stánky s občerstvením, kde nechyběly hlavně pečeně, sladké pochutiny nebo pivo. Takové byly tradiční oslavy hojnosti a kostela v pražských Čakovicích.

"Chceme, aby se tady také něco dělo, abychom měli bohatý kulturní život, abychom se sešli s občany a občané mezi sebou. Myslím si, že té zábavy není nikdy dost, takže určitě se každý rád přijde pobavit, uvolnit, něco dobrého ochutnat a také něco koupit pro své děti," řekla Ivana Heřmánková, radní MČ Praha - Čakovice.

V rámci posvícení jako křesťanského svátku proběhla také v čakovickém kostele Svatá mše. Kostel byl pak po celý zbytek dne otevřen veřejnosti.

"Kromě toho, že byla mše skutečně pro obec a pro kostel, tak právě probíhá to, že se tam vysvětluje historie. Proč sv. Remigius zrovna je patronem našeho kostela a celou tu historii toho, jakým způsobem náš kostel vznikl a kdo jsou jeho patroni," řekl Alexander Lochman, starosta MČ Praha - Čakovice. 

Po celý den ale probíhal také kulturní program pro děti i pro dospělé. Na pódiu se vystřídali pohádkoví vypravěči, zpěváci i zajímavé kapely. Zábava trvala až do pozdních nočních hodin.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu