Úsek na lince metra C se uzavřel kvůli opravám

  • 21. dubna 2019,
  • 20:28,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

V Praze o víkendu nejelo na lince C mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání metro. Dopravní podnik tam měnil pražce. Po dobu výluky mohli lidé využívat náhradní autobusovou dopravu.

Reklama

Tunel metra na lince C. Běžně tudy projíždějí soupravy s cestujícími. Tentokrát ale provoz v úseku mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání utichl. Dopravní podnik tady totiž naplánoval v termínu od 19. do 22. dubna opravy.

"Probíhá výměna starých dřevěných pražců za betonové. Probíhá to tak, že jsou koleje rozřezány po 25 metrech, kolejnice se musí demontovat. Potom se ob jeden vytrhne starý dřevěný pražec. To místo po pražci v betonu se musí upravit. Poté se namontuje nový betonový pražec, smontuje se kolej zpátky a dojde k zalití a podlití pražce speciální zálivkovou hmotou," řekl Ondřej Krulikovský, vedoucí služby Stavby a tratě DP hl. m. Prahy.

Cestující tak o prodlouženém velikonočním víkendu museli počítat s omezením. Připravena pro ně byla i náhradní autobusová doprava.

"Dopravní podnik připravil dostatek informačních materiálů. Máme v terénu nasazeny i informátory v reflexních vestách, kteří ochotně poradí cestujícím jak v češtině, tak i v angličtině," řekla Aneta Řehková, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy.

Práce na lince metra C Dopravní podnik naplánoval záměrně na prodloužený velikonoční víkend. A to z toho důvodu, že bylo v metropoli méně Pražanů. Ti totiž ve velkém odjeli za hranice města už ve čtvrtek.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu