Divadlo Hybernia uvede muzikál Tarzan

  • 20. května 2019,
  • 23:28,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Reklama

Pražské divadlo Hybernia chystá nový muzikál na motivy jednoho z nejslavnějších dobrodružných románů světa. Doplněný bude hity Phila Collinse, které k muzikálu Tarzan neodmyslitelně patří. Ty zahraje třináctičlenný orchestr.

"Muzikál v Hybernii s živým orchestrem není tak častý. Není tady na to moc místa, proto se bude i pro orchestr upravovat orchestřiště. Je to jedna z licenčních podmínek Disneyho, že tam musí být k těm notám, které jsme obdrželi, třináctičlenný orchestr," řekl Michal Mückstein, ředitel Divadla Hybernia.

Muzikál slibuje nejen všemi známý příběh odehrávající se v džungli, ale především skvělou podívanou plnou akrobatických čísel.

"Nebude pěvecko-taneční company, ta část, která zpívá a tančí, ale budeme mít akrobatickou a taneční company. Zpěv bude zajišťovat off stage a zároveň některé sbory bude muset ještě podehrát, aby to znělo krásně a zároveň aby lidé mohli dýchat, protože to bude nahoru, dolů, hodně skoků, tance, přemetů. Takže myslím, že to bude fyzicky dost náročné i pro tanečníky a lidi, kteří jsou zvyklí," řekla Ivana Hannichová, choreografka.

Náročná příprava čeká nejen taneční company ale také herce, kteří musí zapracovat na své fyzičce.

"Když mě oslovili jako prvního Tarzana, byl jsem celkem v klidu. Pak oslovili Petra Pechu, což je takový nařachaný týpek, tak už jsem nebyl úplně v klidu. A pak jako třetího pro jistotu oslovili Vojtu Drahokoupila a já jsem zase v klidu, protože Vojta Drahokoupil je ještě hubenější než já. Nicméně fyzicky je ten muzikál vážně masakr," řekl David Gránský, představitel Tarzana.

Muzikál Tarzan bude mít premiéru v pražském divadle Hybernia 3. října.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu