• Načítám...
>

Školní botanická zahrada má nový most

  • 23. května 2019,
  • 11:43,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Novým mostem se může chlubit školní botanická zahrada. Na jeho vybudování se podíleli výhradně žáci Střední odborné školy Jarov, která zahradu spravuje. Slavnostního otevření se zhostili zástupci pražského magistrátu.

Reklama

Školní botanická zahrada, kterou provozuje SOŠ Jarov, má nový most. Ten vede přes slepé rameno zdejšího rybníka a byl postaven na základech původního 100 let starého mostu.

"Je pravda, že jsme využili skutečně naprostý zlomek z té původní ocelové konstrukce, takže ten se podařilo zachránit. Ale z nějakých 90%, možná ještě více, je ten most úplně nový," řekl Miloslav Janeček, ředitel školy.

Hlavním použitým materiálem bylo smrkové a jedlové dřevo z českých lesů. Na výstavbě mostu se podíleli výhradně žáci této školy.

"My jsme hrozně hrdí na to, že naši studenti něco takového dokážou. Podílí se na tom navíc různé obory," řekl Vít Šimral, radní hl. m. Prahy.

"Řádově se na té stavbě podílelo 15 žáků. Nejvíce tedy obory tesař, zámečník, v poslední fázi potom zedníci a pochopitelně na úpravu okolí naši zahradníci," řekl Miloslav Janeček.

Před otevřením byla na mostu provedena zátěžová zkouška. Samotného slavnostního přestřižení pásky se mimo jiné zúčastnili také zástupci pražského magistrátu.

"Já jsem rád za tu příležitost, že jsem mohl dnes v Praze otevřít nový most. Je to asi jediný most, který já budu otevírat ve svém volebním období. Pochopitelně naše koalice se intenzivně mostům věnuje, je to ale především o tom, že opravujeme ty mosty, které už v Praze stojí. Postavit nový most je něco jiného," řekl Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Školní botanická zahrada je po celý rok bezplatně přístupná veřejnosti a k vidění je tu více než 5 tisíc druhů rostlin.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu