IPR představil studii území Bubny - Zátory

  • 12. června 2019,
  • 2:35,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Reklama

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy představil studii, která zpracovává možnou zástavbu území Bubny - Zátory. Počítá s plnohodnotnou městskou čtvrtí, která pojme až pětadvacet tisíc lidí.

"Výstavba té čtvrti bude trvat třeba 15 nebo i 20 let, ale bude to určitě nová městská čtvrť, tak jako kdysi vznikly Vinohrady a staly se typickou součástí Prahy. Bude to čtvrť, ve které bude veliký park, filharmonie, Památník ticha a věřím tomu, že se z toho stane plnohodnotná součást města," řekl Petr Hlaváček, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Nová čtvrť by měla propojit území mezi Letnou a Holešovicemi a to podobnou strukturou, jakou mají obě části. Nebudou chybět školy, školky a veřejná prostranství, na kterých budou lidé moci trávit čas. Počítá také s novými stanicemi Dopravního podniku a zastávkami železniční a autobusové dopravy.

"Vzniká tam vlastně přestup na Vltavské, kde máme dnes tramvaje a metro, ale k tomu přibude velmi důležitá zastávka i pro vlakovou dopravu, tam bude zastavovat vlak směrem na letiště, směrem na Kladno a Kralupy nad Vltavou. Pojmeme to i ve spojitosti právě s tou městskou dopravou, jako přestupní terminál," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Kromě bydlení nabídne nová čtvrť také prostory pro administrativní budovy. Podle odhadů by v nich mohlo pracovat více než deset tisíc pracovníků. Vedení města upozorňuje, že pokud by měla vzniknout tzv. vládní čtvrť, měla by vzniknout právě zde.

"Ideální stav by byl, že ti lidé, kteří tam budou pracovat, tam budou i zároveň bydlet. To se nikdy nestane, ale ten předpoklad toho propojení je mnohem větší, než když vznikají samostatné administrativní čtvrti a od toho pět kilometrů obytná čtvrť. Je tam větší předpoklad toho tzv. města krátkých vzdáleností," řekl Petr Hlaváček.

Studie bude sloužit jako podklad pro změnu územního plánu, předtím ji ale čeká veřejné projednání. Stavět by se mohlo začít za pět let.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu