V Praze odstartoval závod historických vozidel

  • 13. června 2019,
  • 12:33,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Z centra Prahy ve čtvrtek ráno odstartovala stovka historických vozidel. Pojede trasu v rámci závodu 1000 mil československých, která se snaží co nejvíce přiblížit té původní historické. Řidiči pojedou přes Bratislavu a zase zpět do Prahy před Národní technické muzeum.

Reklama

Čtvrteční ráno si užili milovníci historických vozidel. V Praze totiž začínal další ročník závodů veteránů 1000 mil československých, v rámci kterých musí jezdci zdolat trasu Praha - Bratislava - Piešťany a zpět do Prahy. Z Opletalovy ulice v centru Prahy odstartovalo na 100 unikátních historických vozidel.

"Čeká nás dnes trasa z Prahy do Bratislavy, pokud možno po původní trati tak, jak se to jezdilo v meziválečném období, tedy odsud směrem na Kolín - Čáslav - Havlíčkův Brod, odbočka na Polnou a potom Vysočinou do Ostrovačic, kde je tradiční oběd v restauraci U Nedbálků, která je také na původní trase. Odtamtud projedeme část ostrovačických zatáček do původního depa Masarykova okruhu. Tam je zvláštní zkouška a pokračujeme na Břeclav, dále na hranice, tam bude dobová hraniční kontrola a dále přes Kúty a Malacky do Bratislavy," řekl Miroslav Krejza, ředitel závodu.

První vůz odstartoval v 6:00. Další ho pak následovaly každou minutu. Aby mohl závod odstartovat z centra Prahy, bylo potřeba zavřít Opletalovu ulici. Nejen o to, ale i o hladký průběh startu, se postaral Autoklub České republiky.

"Cítíme ten zájem o veterány, o krásnou techniku a o historii našich značek, jako jsou Aero, Tatra, Jawa, takže se snažíme připomínat lidem to pozitivní a to, co jsme kdy v té technice dokázali. Jsme za to rádi, že lidé chodí a líbí se jim to," řekl Pavel Konečný, výkonný ředitel Autoklubu ČR.

Jako každý rok odstartovalo i několik opravdu vzácných historických kousků. Je potřeba na cestě počítat s technickými komplikacemi. Proto jsou po celou dobu k dispozici 3 odtahová vozidla připravena kdykoliv pomoci. Závod končí 15. června před Národním technickým muzeem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu