PC kurzy absolvovali další senioři z Prahy 1

  • 15. června 2019,
  • 14:43,
  • PRAHA,
  • Lenka Castillo

Další senioři z Prahy 1 úspěšně absolvovali kurz ovládání PC. Připojili se tak ke svým sousedům v důchodovém věku, kteří kurz absolvovali ve více jak sedmnáctileté historii tohoto projektu.

Reklama

O počítačové kurzy v Praze 1 je mezi seniory stále veliký zájem. Dozvědět se, jak tento druh zařízení ovládat a jak s ním pracovat láká stále více občanů důchodového věku. Toto jsou někteří z nich. Ti, jež se kurzu zúčastnili a osvojili si tak dovednosti, které jsou v dnešním světe komunikace důležité. Za vším stojí Středisko sociálních služeb spolu s MČ Praha 1, od níž absolventi za účast kurzu obdrželi certifikát.

"Naši spoluobčané, kteří se narodili dříve, musí čelit výzvám této doby a to je v podstatě medializace, digitální technologie a podobně. Já jsem rád, že MČ Praha 1 umožňuje k těmto výzvám přistoupit," řekl Petr Burgr, radní MČ Praha 1.

Výuka na počítačích probíhá v klubu Tomáš na Malé Straně a v Klubu seniorů Týnská 17 v Praze 1. V každém kurzu je jeden lektor.

"Učím tady 7 let, trvá to školní rok. Seniorů projde +-50, pomalinku se to navyšuje. Původně jsme měli tři počítače a dnes jich máme 5. Senioři také dochází k tomu, že to potřebují více," řekl Petr Dáňa, lektor Klubu seniorů Týnská 17.

Senioři mohou absolvovat i kurzy individuální a to právě v Klubu seniorů v Tomášské ulici.

anketa

"Je úžasné, že k tomu přistupují takto. Samozřejmě se jim otevře svět a otevře se jim možnost, jak čelit této době," řekl Petr Burgr.

Na tuto volnočasovou aktivitu vzdělávacího typu se může přihlásit každý občan Prahy 1 v seniorském věku. Mimo naplánované hodiny mohou senioři využívat práci na PC i bez vedení lektora.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu