Domov Sulická přivítal léto

  • 16. června 2019,
  • 22:16,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Reklama

V areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická to v sobotu po poledni pořádně rozbalili. Pracovníci společně s klienty tam totiž přivítali léto a to ve festivalovém stylu.

"Domov Sulická každoročně dělá akci vítání léta, kdy se snažíme, abychom nejen sobě a svým klientům dali na vědomí, že tady máme léto, ale především široké veřejnosti ukázali svojí práci, případně nasbírali spoustu nových kontaktů - nové zaměstnance, dobrovolníky nebo příznivce pro sociální služby obecně," řekla Lenka Kohoutová, ředitelka Domova Sulická.

Hudební program odstartovala kapela Circus Problem a hned bylo na klientech domova znát, že pozvat tuhle partu byla trefa do černého. Klienti si mohli také vyzkoušet, jaké to je sedět za volantem historického vozidla nebo si dopřát občerstvení.

anketa

Vítání léta si ale neměli užít pouze klienti domova, ale také všichni zaměstnanci a dobrovolníci, kteří lidem se zdravotním postižením pomáhají zvládat každodenní život. I ti se už od začátku skvěle bavili a s klienty si užívali muziku přímo před pódiem.

"Mám radost, že mohu klientovi rozšířit nějaký obzor. Klient, který si může vybrat, jestli se mu bude líbit ska, punk a nebo klasika, to je pro mě velice důležité. Další věc je ta, že mám velikou radost z toho, že moji kolegové, kteří jsou tady zaměstnaní, táhnou za jedno lano a přiložili ruku k dílu. Mám z toho výborný pocit," řekla Barbora Kohoutová, vedoucí přímé obslužné péče.

V rámci akce byly k vidění také ruční výrobky, které klienti vyrobili v sociálně terapeutických dílnách. Vystavena byla výtvarná díla klientů. Zájemci se mohli také projít domovem a seznámit se s prací zaměstnanců.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu