Negrelliho viadukt bude mít nový most

  • 10. července 2019,
  • 16:41,
  • PRAHA,
  • Lenka Castillo

Reklama

Rekonstrukce Negrelliho neboli také karlínského viaduktu je v plném proudu. Stavba pokračuje od autobusového nádraží Florenc až k Vltavě. V některých částech se už dokonce pokládá povrchová vrstva. Celý most však bude zprovozněn až 1. června 2020. Do té doby je podle SŽDC stále co na práci.

"Právě probíhají přípravné práce přes Křižíkovu ulici, protože zhruba za 14 dní zde začne další důležitý okamžik, tzn. že se zde začne stavět nový most, který tu nebyl rok," řekla Šárka Pistoriusová, tisková mluvčí SŽDC.

Pokračuje se také s pracemi na obloucích, kterých je celkem 99. Stavbařům zkomplikoval práci stav kleneb, které byly na několika místech v tak špatném stavu, že je dělníci museli rozebrat a postavit nové. O využití oblouků jednala SŽDC s magistrátem.

"Došlo tam k dohodě a v současné chvíli je tedy nutné aby práce, které bude zajišťovat TSK, byly koordinovány s celou tou rekonstrukcí Negrelliho viaduktu," řekla Šárka Pistoriusová.

"My jsme se dohodli se SŽDC, že v rámci rekonstrukce Negrelliho viaduktu tam vzniknou přípojky na vodu a elektřinu, aby ty oblouky mohly být využity," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Takto by Negrelliho viadukt mohl vypadat v létě roku 2022. Kromě pobočky knihovny se zde plánuje třeba klub pro seniory, nové bistro nebo zajímavý startup. O 3 oblouky už projevilo zájem Hudební divadlo Karlín, které by v nich rádo vytvořil svou letní scénu. Máte-li zájem projít se viaduktem od Florence až ke Štvanici a dozvědět se o něm více, přijďte sem 21. září. SŽDC na tento den připravuje spolu se zhotovitelem a dalšími firmami, které na rekonstrukci Negrelliho viaduktu spolupracují, den otevřených dveří.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu