Praha bude mít novou koncertní síň

  • 9. srpna 2019,
  • 18:08,
  • PRAHA,
  • Natálie Forsterová

Reklama

Vznik nové koncertní síně. Tak zní příslib stávající pražské koalice. Nová architektonicky výrazná budova by měla vyrůst na břehu řeky u Hlávkova mostu v blízkosti stanice Vltavská.

"My určitě připravíme všechny podklady tak, abychom se v roce 2021 mohli věnovat opravdu velké mezinárodní soutěži. A před tím bude moci rada ještě rozhodnout, zda v tom projektu pokračuje, protože by měla mít všechny materiály a tak, aby se hned na začátku roku 2021 mohla rozjet ta architektonická soutěž," řekl Petr Hlaváček, náměstek primátora hl. m. Prahy. 

Samotný začátek stavby pak odhaduje náměstek primátora Petr Hlaváček nejdříve v roce 2026. Na tom, že Praha potřebuje nový koncertní sál, se shodují kromě politiků i odborníci. Jeho absenci v metropoli např. potvrzuje i ředitel PKF - Prague Philharmonia - Radim Otépka.

"Praha bezpochyby potřebuje nový koncertní sál, který bude dosahovat evropských parametrů, jako sůl. Protože Rudolfinum i Smetanova síň jsou pro velké symfonické koncerty ne úplně ideální, ať už z hlediska své rozlohy nebo z hlediska svých akustických možností. Takže to bezpochyby. To místo na Vltavské je, myslím si, velmi dobré umístění," řekl Radim Otépka, ředitel PKF - Prague Philharmonia.

Odborná komise vybrala oblast Vltavské jako nejvhodnější umístění. A to i kvůli tomu, že stavba může odstartovat také revitalizaci přilehlého území Bubny - Zátory, kde už vznikla tzv. prověřovací studie.

"Ta studie připravila území na tuto stavbu. Takže v tuto chvíli máme koaliční program, máme v rámci studie připravené umístění a budeme v září prezentovat ten harmonogram," řekl Petr Hlaváček.

Aktuálně největší sál v Praze se nachází v Obecním domě a pojme přes tisíc diváků. V případě nové moderní stavby na Vltavské by šlo o sál nejen větší, ale také s lepší akustikou. Sloužit by mohl např. orchestru FOK nebo České filharmonii.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu