Prahu královskou představuje výstava v Motole

  • 9. srpna 2019,
  • 22:10,
  • PRAHA,
  • Lenka Castillo

V pražské motolské nemocnici probíhá výstava historických fotografií. Na jejím uspořádání ve zdejších prostorách se dohodli její autor Pavel Schleufler a zástupci chirurgické kliniky. Výstava umožňuje nahlédnout do období císaře Františka Josefa I. K vidění jsou tu totiž snímky i více než sto let staré.

Reklama

Praha královská. Takový název nese výstava, kterou nemůžete minout budete-li procházet chodbou 3. chirurgické kliniky motolské nemocnice. Právě tady visí na stěnách velkoformátové fotografie staré Prahy - Prahy před více než 100 lety. Všechny fotografie pocházejí z autorovy rodinné sbírky.

"Cílem výstavy je zpříjemnit návštěvníkům a pacientům chvíle, které tady v nemocnice prožívají," řekl Pavel Schleufler, autor výstavy.

Autor vycházel především z knihy s názvem Praha za císaře pána. A najít v ní můžete na 140 fotografií právě z rodinné sbírky. Na výstavě spolupracovali emeritní profesor Pavel Pafko a přednosta 3. chirurgické kliniky Robert Lischke. Oba mají k umění silný vztah stejně jako autor výstavy.

"S panem prof. Pafkem byla spolupráce. On vybíral fotografie z té knížky, vybírali a dělali jsme popisky k těm fotkám společně, takže je to takové kolektivní dílo," řekl Pavel Schleufler.

Pavel Schleufler se fotografiemi z dob Rakousko-Uherska zabývá dlouhé roky. Pokračuje tak v rodinné tradici.

"To je i taková citová záležitost, tedy pečovat o ty skleněné desky, které tam jsou, aby se to uchovalo dál pro budoucí generace. O to mi vlastně jde," řekl Pavel Schleufler.

Výstava, která je takto laděná a poukazuje na hodnoty historického dědictví fotografie, potrvá až do konce roku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu