Kolejové obratiště na Jarově prochází opravou

  • 13. srpna 2019,
  • 14:31,
  • PRAHA,
  • Kristýna Svobodová

Na pražském Jarově platí dočasné omezení tramvajové trati. Ta totiž prochází opravou. Téměř až do konce srpna musí cestující počítat s náhradními spoji a dočasnými změnami některých zastávek.

Reklama

DP zahájil opravu kolejové trati v obratišti Spojovací na pražském Jarově. Po dobu 3 týdnů tady cestující musí počítat s omezením kolejové dopravy a v obratišti je provoz přerušen úplně.

"Děláme vše pro to, aby cestující byli přepravováni a neutrpěl nijak komfort cestování. Nicméně v této době cestující mohou očekávat změny tramvajových linek, změny v zastávkách tramvají," řekla Hana Pohanová, tisková mluvčí DP hl. m. Prahy.

Linky č. 1, 11 a 98 ve směru z centra jsou zkráceny do zastávky Vozovna Žižkov. Připravena je i náhradní tramvajová doprava. V nočním provozu je v úseku Vozovna Žižkov - Spojovací vedena linka č. 90. Cestující pak musí počítat také se změnami zastávek.

"Zřizujeme zastávky Vozovna Žižkov. Je to nástupní pro směr do centra v ulici Na Vápence a u zastávky Spojovací je to nástupní i výstupní zastávka v Koněvově ulici před křižovatkou s ulicí Spojovací. To je poblíž dočasně nainstalovaného kolejového přejezdu," řekla Hana Pohanová.

Dočasné změny v dopravě se budou týkat také autobusových linek. Náhradní doprava sice zavedena nebude, některé autobusové zastávky ale změní svá stanoviště.

"Od 24. srpna pro linky č. 109, 177, 183, 195 a 959 přemisťujeme zastávku Balkán ve směru Pod Táborem ve Spojovací ulici před křižovatkou s ulicí Na Balkáně a zřizujeme zastávku Kněžská luka a je to ve směru Pod Táborem v Koněvově ulici," řekla Hana Pohanová.

Na několika stanovištích včetně tramvajového obratiště na Spojovací jsou pak také pro cestující rozmístěni tzv. informátoři. Vedení DP přes to cestujícím radí pravidelně sledovat webové stránky. Tramvajová doprava by se na kolejové obratiště na Jarově měla vrátit v sobotu 31. srpna.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu