Do Prahy opět dorazil festival Sculpture line

  • 11. září 2019,
  • 11:33,
  • PRAHA,
  • Markéta Frydrychová

Sochařský festival Sculpture line v létě již počtvrté obsadí pražská veřejná prostranství a originálně doplní a oživí rušná místa v centru i prostory mimo hlavní tepny města.

Reklama

Stvůra, Čtenář v křesle, Stély nebo King Kong Balls. To jsou názvy uměleckých projektů, které jsou k vidění po celé Praze.

"Sculpture line je festival soch a instalací ve veřejném prostoru. Teď právě probíhá 5. ročník. Vždy od června do září je ta hlavní sezóna těch soch, i když se nám tímto rokem a už částečně i loňským přelévá do celého roku, takže hodně instalací, u kterých je to jen trochu možné, tam zůstává celoročně," řekl Ondřej Škarka, ředitel výstavy.

V Praze je letos vystaveno 17 děl. Nejmladším umělcem je sedmadvacetiletý absolvent Jan Dostál, který vystavuje hned 2 sochy. Tím nejstarším je ve svých 78 letech český výtvarník a pedagog Kurt Gebauer.

"Co se týká autorů a děl, tak samozřejmě přicházejí nová díla každý rok. Ale my se snažíme i pro ta díla z minulých ročníků hledat umístění v nových městech nebo zemích a v novém kontextu, což je princip toho festivalu," řekl Ondřej Škarka.

Sochy jsou vyrobeny z různých materiálů od ocele přes pryskyřici až k nanobronzu. Svou jedinečností a kontroverzním vzhledem zastaví nejednoho kolemjdoucího.

anketa

Umělecká díla najdete např. na náměstí Republiky, ve Vojanových sadech nebo u Tančícího domu. Mimo Prahu jsou tyto skvosty k vidění také v Plzni nebo v Olomouci.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu