V Klánovicích vyroste nová základna IZS

  • 19. září 2019,
  • 10:37,
  • PRAHA,
  • Jaroslav Šetlík

Záchranná služba, Policie ČR, Městská policie i sbor dobrovolných hasičů. Ti všichni by mohli mít do několika let k dispozici novou výjezdovou stanici v Klánovicích. Díky ní dojde ke snížení dojezdových časů složek IZS do okolí.

Reklama

V Klánovicích vyroste nová výjezdová stanice složek IZS. Komplex 4 budov by měl poskytnout zázemí např. i pro Policii ČR.

"Měla by tam být nová výjezdní stanice pražské záchranky. Měla by tam sídlit i místní městská policie a v neposlední řadě by tam měla být nová hasičská zbrojnice," řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Důvodem pro vybudování výjezdové stanice je zejména snížení dojezdového času složek IZS. 

"V hlavním městě máme dlouhodobě dojezdové doby u událostí první naléhavosti, tedy u těch nejzávažnějších případů, do 8 minut od předání výzvy posádce. Tím, že budeme moci umístit naši výjezdovou skupinu do Klánovic, se nejen rozšíří počet našich výjezdových základen, ale zejména se zlepší dostupnost přednemocniční neodkladné péče na periferii metropole," řekla Jana Poštová, tisková mluvčí ZZS hl. m. Prahy.

Výstavbu výjezdové stanice vítají nejen klánovičtí, ale i obyvatelé okolních MČ a obcí.

"Určitě to vítáme, protože se nacházíme na okraji Prahy, takže tím pokryjeme dojezdovou vzdálenost i těch našich vzdálených koutů. A tím, že je to i na okraji dvou krajů - Prahy a Středočeského kraje - tak to má velký význam i pro Šestajovice a okolní obce. Zároveň tím i vyřešíme naší situaci s technikou a se vším zázemím pro naše současné hasiče," řekla Zorka Starčevičová, starostka MČ Praha - Klánovice.

Vedení pražského magistrátu v současné době rozhodlo o výběru zhotovitele dokumentace. Ta by měla být hotova do roka a samotná výstavba stanice, která vyjde přibližně na 85 milionů korun, by mohla začít do 2 let.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu