Divadlo Hybernia uvede muzikál Tarzan

  • 20. září 2019,
  • 1:32,
  • PRAHA,
  • Jan Varga

Divadlo Hybernia představí nový muzikál Tarzan. Podle vedení divadla se jedná o fyzicky nejnáročnější představení na jakém herci dosud spolupracovali. V hlavních rolích se představí například Peter Pecha nebo Michaela Gemrotová.

Reklama

Premiéra jednoho z nejvýpravnějších a fyzicky nejnáročnějších představení muzikálu Tarzan je za dveřmi. Divadlo Hybernia titul uvádí už třetího října a herci si v muzikálu podle svých slov opravdu musí máknout jak psychicky, tak i fyzicky. V hlavní roli Tarzana se alternuje zpěvák Peter Pecha.

"Je to asi nejnáročnější role, kterou jsem kdy dělal. Měl jsem náročné role, ale tam byla spíše náročná příprava. Tady je to všechno tak komplexně těžké na jevišti. Liány, létání, kde nejsme vůbec jištění, takže ten člověk musí být fakt komplexně připravený," řekl Peter Pecha, zpěvák.

Roli Kaly se zhostila Michaela Gemrotová, která říká, že nejtěžší bylo zvládnout pohybovat se a chovat jako opice. Klasický příběh, který se vypráví už po generace, podle ní rozhodně stojí za vidění.

"Já si myslím, že v dnešní době potřebujeme koukat i na hezké a pozitivní věci a na milé a dojemné věci, aby si člověk uvědomil, že i rozdíly mezi námi mohou být překonány tím, když nás svazuje veliké pouto, což je láska," řekla Michaela Gemrotová, zpěvačka.

Divadlo Hybernia získalo licenci na světově proslulý muzikál přímo od společnosti Disney. A kvůli vysokým fyzickým nárokům muselo nahradit některé stálé tanečníky.

"Je to u nás opravdu první taneční a akrobatický muzikál, ještě u nás nikdo nic takového neudělal a lidi tady opravdu visí na šálách, liánách, lanech, houpou se a s tím samozřejmě také souvisí jejich bezpečnost. My tady na každé představení máme dozory," řekl Michal Mückstein, ředitel Divadla Hybernia.

O muzikál je už teď velký zájem. Kromě Petera Pechy a Michaely Gemrotové se v něm objeví například, Robert Urban, Josef Vojtek, Tomáš Trapl a další hvězdy tuzemské hudební scény.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu